PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-12-17, ostatnia aktualizacja: 2015-12-17 13:24:38

670 lat Bydgoszczy!


W przyszłym roku obchodzić będziemy 670. rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele atrakcji.


Autorem okolicznościowego logo jest Jędrzej Suchecki. To architekt z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu architektury, urbanistyki i w opracowaniach graficznych, zdobytym w renomowanych pracowniach w Poznaniu, Kolonii, Londynie oraz Wiedniu. Obecnie prowadzi w Poznaniu pracownię projektową PLANINO oraz jest asystentem na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Na konkurs nadesłano 36 prac. 90% z nich pochodziło od osób spoza Bydgoszczy. Logotyp rocznicowy 670 lat Bydgoszczy w syntetyczny sposób ukazuje zmiany, jakie nastapiły w mieście. Grafika przedstawia dwa sąsiadujące ze sobą na nabrzeżu Brdy spichlerze: zabytkowy w swej pierwotnej formie i "nowy spichlerz". Kolor logotypu stanowi nawiązanie do rzeki nad która znajdują się spichlerze.

- Liczę na to, że obchody 670. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich zwiększą poczucie lokalnej tożsamości wśród mieszkańców i przybliżą historię naszego miasta. Przyszły rok będzie obfitował w wiele atrakcyjnych dla bydgoszczan wydarzeń - mówiła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Konferencja_17_12_1

Wszystkich organizatorów wydarzeń, które planowane są na 2016 roku informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków dotyczących współfinansowania projektów mających szczególne znaczenie dla promocji o wizerunku miasta Bydgoszczy. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota 950 tys. zł – to o 250 tys. więcej niż w tym roku. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ. Ponadto Biuro Kultury Bydgoskiej w ramach konkursów przeznaczy dla organizatorów przedsięwzięć ponad 2 mln złotych. Kwota 70 tys. złotych dostępna będzie w ramach grantów oświatowych.

Konferencja_17_12_2

Wśród planowanych wydarzeń, które towarzyszyć będą obchodom 670. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich znajdą się m.in.
- „Powrót Bydgoszczy do Macierzy – rekonstrukcja historyczna (20 stycznia 2016 r. Plac Wolności,  Stary Rynek, Katedra  Bydgoska)
- Koncert  „PAWBEATS  ORCHESTRA” (5–6 marca 2016, Filharmonia Pomorska)
- Historyczna gra miejska – "Co wiesz o swoim mieście?" (17 kwietnia 2016, centrum miasta)
- Bydgoski Bieg Urodzinowy – zwieńczony pokazem fajerwerków i tortem urodzinowym dla bydgoszczan (17 kwietnia 2016, start i meta na moście im. Sulimy-Kamińskiego).
- Uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, koncert chopinowski SzymonaNehringa, inaguracja nowej wystawy kolekcji fortepianów im. Andrzeja Szwalbego - „Fortepiany i Urodziny” (19 kwietnia 2016, zespół pałacowo – parkowy w Ostromecku).
- Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz (17–19 czerwca 2016, Wyspa Młyńska).
- Drums Fusion Festival, B-Drums Orchestra, 10. Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2016 (23–25 czerwca 2016, plenery miejskie, Wyspa Młyńska, Opera Nova).
- „Święto Szlaku TEH2O” (wrzesień 2016).
- Bydgoska gala urodzinowa - koncert pod dyrekcją Zbigniewa Górnego (10 września 2016, Wyspa Młyńska).
- Koncert Bożonarodzeniowy z pastorałką o Bydgoszczy (grudzień, Miejskie Centrum Kultury)

Warto wiedzieć:
Szczegółowe informacje o obchodach 670. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich publikowane będą na stronie www.bydgoszcz.pl/urodzinybydgoszczy.

 


670 lat Bydgoszczy!

(AP)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń i atrakcji, które odbędą się w mieście.
   
Zakończyła się przebudowa przystanków kolejowych na Bielawach. Prace wykończeniowe prowadzone są na stacjach Bydgoszcz Leśna i Bydgoszcz Błonie.
   
Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o utworzeniu w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego potrwa do 5 stycznia. Dwa dni później projekt trafi do Sejmu. Radni Miasta Bydgoszczy apelują o dalsze zbieranie podpisów.
   
Przerwa w niektórych rozgrywkach sportowych. Na boiska i parkiety najpóźniej w styczniu powrócą siatkarki i siatkarze.
   
Przed nami ostatni dzień roku.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise