PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-01-17, ostatnia aktualizacja: 2014-01-20 08:16:38

Taniej w lokalach komunalnych


Z funkcjonującego w Bydgoszczy systemu obniżek czynszu w lokalach komunalnych skorzystało w ub. roku ponad 760 najemców. Maksymalna obniżka może wynieść 65 proc.


Spośród osób, które złożyły w tym roku wnioski o obniżkę czynszu, zdecydowana większość (ponad 90 proc.) otrzymała bonifikatę.

Obniżkę czynszu może uzyskać najemca zamieszkujący w lokalu mieszkalnym wchodzącym w skład mieszkaniowego zasobu miasta Bydgoszczy wyłącznie po złożeniu wniosku przez najemcę lokalu.

Obniżka czynszu przysługuje najemcy, którego średni miesięczny dochód w przeliczeniu na członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku nie przekracza 175 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 125 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym. Obniżki udziela się na okres 12 miesięcy.

Obniżki nie udziela się najemcom w stosunku, do których wszczęto procedurę wypowiedzenia najmu oraz najemcom lokali socjalnych.

Osoby, ubiegające się o obniżkę czynszu do wniosku muszą dołączyć następujące dokumenty: deklarację o wysokości dochodów członków gospodarstwa domowego za okres pełnych 3 miesięcy kalendarzowych, poprzedzających datę złożenia kompletnego wniosku, zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski z załączonymi dokumentami.

Wniosek o przyznanie obniżki naliczonego czynszu można pobrać oraz złożyć wraz z wymaganymi dokumentami we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Rejonie Obsługi Mieszkańców Administracji Domów Miejskich „ADM” Sp. z o.o. lub pobrać ze strony internetowej TUTAJ

Rejony Obsługi Mieszkańców „ADM” Sp. z o.o.:
ROM-1 ul. Techników 5 tel. 52-34-88-870
ROM-2 ul. Broniewskiego 10 tel. 52-34-88-788
ROM-3 ul. Gdańska 9 tel. 52-34-88-920
ROM-4 ul. Fordońska 38 tel. 52-34-88-760


Taniej w lokalach komunalnych

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Jubileuszowy, 10. międzynarodowy mityng Pedro’s Cup jest wyjątkowy pod każdym względem. Po raz pierwszy poprzedziła go rywalizacja bydgoskich szkół.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na budowę nowego dworca Bydgoszcz Główna. Oferty firm zostaną otwarte 24 lutego. Pierwszy najważniejszy etap prac zakończy się w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
   
Trwają ostatnie przygotowania do 10. międzynarodowego mityngu Pedro’s Cup. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zawodów rozpocznie się w piątek (31 stycznia) w hali „Łuczniczka”.
   
W dniach 3.02-7.02 br., 380 dzieci pod opieką wychowawców, profilaktyków i instruktorów zajęciowych uczestniczyć będzie w zimowych półkoloniach profilaktycznych, zorganizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy na terenie dziesięciu miejskich placówek oświatowych.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise