PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-01-21, ostatnia aktualizacja: 2014-01-21 15:52:07

Kino Jeremi w Fordonie - jest umowa


W lutym kino rusza z regularnymi seansami. Prezydent Rafał Bruski polecił podległym służbom pilne wypracowanie trwałego rozwiązania w zakresie funkcjonowania kina Jeremi w Fordonie. Efektem tego jest podpisana we wtorek, 21 stycznia, umowa pomiędzy Zespołem Szkół nr 5, w którym mieści się kino, a partnerami wspomagającymi to przedsięwzięcie.


Dzięki temu wraz z początkiem lutego kino rozpocznie regularną działalność. Repertuar na luty TUTAJ

Umowę z dyrektorem Zespołu Szkół nr 5, Stanisławem Pilewskim, podpisali: przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy Marzena Matowska. Porozumienie pozwoliło na określenie podziału obowiązków i kompetencji pomiędzy stronami zaangażowanymi w powołanie i funkcjonowanie kina w Fordonie. Uruchomienie regularnych seansów wymagało m.in. zapewnienia obsługi kina.

Szkoła będzie nadal głównym organizatorem kina. Zobowiązała się też do zapewnienia środków finansowych na bieżącą działalność kina i obsługę techniczną seansów. Pokryje także koszty licencji na emisję tych filmów, których nie pokryje Kino Orzeł w MCK. Po stronie szkoły stoi też sprzedaż biletów i działanie w zakresie promocji kina Jeremi. Szkoła wykupiła też tzw. „parasol licencyjny” pozwalający na niebiletowaną emisję wybranej listy tytułów filmowych od różnych dystrybutorów.

MCK, które jest głównym partnerem programowym Jeremiego, zapewni ze swojej strony programowanie kina, dostęp do kopii cyfrowych, nieodpłatne konsultacje i przeszkolenie pracownika szkoły tak, aby mógł obsługiwać projekcje. MCK pomoże także w promocji kina i poniesie opłaty licencyjne na filmy, które będzie redystrybuować z kina Orzeł do kina Jeremi.

Partnerem wspomagającym projekt jest Rada Osiedla Nowy Fordon, która zobowiązała się wspomóc dystrybucję materiałów promocyjnych fordońskiego kina oraz prowadzić zbieranie opinii mieszkańców o kinie i jego repertuarze.

Przy kinie powstanie rada programowa, którą współtworzyć będą sygnatariusze umowy oraz przedstawiciele Społecznego Komitetu Rozwoju Fordonu i Rady Osiedla Fordon. Szkoła założyła też DKF, który będzie działał przy kinie Jeremi.

Systematyczne projekcje zaczną się w pierwszy czwartek lutego. Repertuarowe seanse będą odbywały się w Jeremim w czwartki, piątki i niedziele. Poniedziałki, wtorki i środy przeznaczono na spotkania DKF lub przedpołudniowe seanse dla dzieci. Pierwszym działaniem kina Jeremi będzie przygotowany przez szkołę cykl projekcji na ferie zimowe. Codziennie, dzieci z Fordonu, będą mogły obejrzeć w porze przedpołudniowej dwa ciekawe filmy.

Kino Jeremi otwarto 11 grudnia ubiegłego roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Kino powstało z inicjatywy Rady Osiedla Nowy Fordon w ramach projektu 5/6 zainicjowanego przez prezydenta Rafała Bruskiego. Kino zostało wyposażone w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający (produkcji amerykańskiej) i projekcyjny, dysponuje 80 miejscami dla widzów, rzędy ustawione są systemem schodowym, co zapewnia doskonałą widoczność z każdego miejsca. Sala jest klimatyzowana, a filmy wyświetlane będą na panoramicznym ekranie. Kino poszczycić się może systemem dźwięku o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach.


Kino Jeremi w Fordonie - jest umowa

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Jubileuszowy, 10. międzynarodowy mityng Pedro’s Cup jest wyjątkowy pod każdym względem. Po raz pierwszy poprzedziła go rywalizacja bydgoskich szkół.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na budowę nowego dworca Bydgoszcz Główna. Oferty firm zostaną otwarte 24 lutego. Pierwszy najważniejszy etap prac zakończy się w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
   
Trwają ostatnie przygotowania do 10. międzynarodowego mityngu Pedro’s Cup. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zawodów rozpocznie się w piątek (31 stycznia) w hali „Łuczniczka”.
   
W dniach 3.02-7.02 br., 380 dzieci pod opieką wychowawców, profilaktyków i instruktorów zajęciowych uczestniczyć będzie w zimowych półkoloniach profilaktycznych, zorganizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy na terenie dziesięciu miejskich placówek oświatowych.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise