PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-01-30, ostatnia aktualizacja: 2014-01-30 08:07:20

Droga ekspresowa S5 w naszym regionie


Mirosław Jagodziński, dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas Sesji Rady Miasta przedstawił aktualny stan przygotowania inwestycji.


-W  lutym br. chcemy ocenić inwestycję na Komisji Opiniowania Projektów Inwestycyjnych przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Pracownicy bydgoskiego oddziału GDDKiA do kwietnia br. opracują programy funkcjonalno-użytkowe, które zostaną zaadoptowane do inwestycji. Po wykonaniu tych czynności będziemy mogli w drodze przetargu wyłonić wykonawcę. Aktualnie jesteśmy w trakcie wyłonienia wykonawcy na zrealizowanie badań hydrotechniczno-geologicznych. Inwestycja została podzielona na sześć odcinków. Jednym z kryteriów oceny ofert jest deklarowany czas opracowania a 14 złożonych ofert daje pewność, że zadanie zostanie ukończone do końca tego roku. Badania hydrotechniczno-geologiczne zostały przeprowadzone już wcześniej, lecz odbywało się to według innych przepisów. Doświadczenie GDDKIA wskazuje, że należy je dopracować. Termin w zakresie podpisania umowy z wykonawcą to styczeń 2015 roku. Pozwoli to na zachowanie planowanego terminu zakończenia inwestycji, czyli pierwszego kwartału 2018 roku. Dzięki temu, że na bieżąco informujemy o postępach prac, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju dostaje sygnał na jakim etapie jest inwestycja. Takie działanie pozwoli to na racjonalne gospodarowanie przydzielanych środków. Do momentu ogłoszeniu przetargu GDDKiA musi mieć wskazane źródło finansowania-powiedział Mirosław Jagodziński, dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Droga ekspresowa S5 w naszym regionie

(PK)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Jubileuszowy, 10. międzynarodowy mityng Pedro’s Cup jest wyjątkowy pod każdym względem. Po raz pierwszy poprzedziła go rywalizacja bydgoskich szkół.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na budowę nowego dworca Bydgoszcz Główna. Oferty firm zostaną otwarte 24 lutego. Pierwszy najważniejszy etap prac zakończy się w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
   
Trwają ostatnie przygotowania do 10. międzynarodowego mityngu Pedro’s Cup. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zawodów rozpocznie się w piątek (31 stycznia) w hali „Łuczniczka”.
   
W dniach 3.02-7.02 br., 380 dzieci pod opieką wychowawców, profilaktyków i instruktorów zajęciowych uczestniczyć będzie w zimowych półkoloniach profilaktycznych, zorganizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy na terenie dziesięciu miejskich placówek oświatowych.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise