PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-02-05, ostatnia aktualizacja: 2014-02-06 08:06:19

W czwartek rusza Kino Jeremi w Fordonie


Długo oczekiwane Kino Jeremi w Fordonie z regularną działalnością rusza w czwartek, 6 lutego. Programowanie Jeremiego poprowadzi kino studyjne Orzeł działające od dwóch lat w MCK-u. Pierwszym filmem jaki zostanie wyświetlony w nowym kinie będzie "Abu Haraz" Macieja Drygasa.


Mieszczące się zmodernizowanej sali w Zespole Szkół nr 5 kino, swoją nazwę wzięło od słynnego Jeremiego Przybory, który przez kilka lat mieszkał w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w Bydgoszczy. Fordon  - ogromna, licząca blisko 70.000 mieszkańców dzielnica Bydgoszczy - dotychczas pozbawiona była jakiegokolwiek kina.

Kino Jeremi nieoficjalnie wystartowało 11 grudnia ubiegłego roku, sensami filmu Pawła Pawlikowskiego „Ida”, zorganizowanymi dzięki współpracy z MCK-owskim Kinem Orzeł. Aby fordońskie kino mogło podjąć systematyczną działalność konieczne było jednak podpisanie odpowiednich umów warunkujących zadania partnerów tego przedsięwzięcia. Styczniowa umowa pozwoliła rozdzielić funkcje pełnione przez sygnatariuszy – ZS nr 5, Radę Osiedla Nowy Fordon i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Głównym organizatorem kina pozostaje szkoła. MCK poprzez Kino Orzeł, jest głównym partnerem programowym Jeremiego. Partnerem wspomagającym projekt jest Rada Osiedla Nowy Fordon.

Systematyczne projekcje zaczną się w jutro (6 lutego). Repertuarowe seanse będą odbywały się w Jeremim w czwartki, piątki i niedziele. Poniedziałki, wtorki i środy przeznaczono na spotkania założonego przy Kinie Jeremi DKF-u lub przedpołudniowe seanse dla dzieci. Pierwszym działaniem Kina Jeremi będzie przygotowany przez szkołę cykl projekcji na ferie zimowe. Codziennie, dzieci z Fordonu, będą mogły obejrzeć w porze przedpołudniowej dwa ciekawe filmy.

Program Kina Jeremi dostępny jest TUTAJ.


W czwartek rusza Kino Jeremi w Fordonie

(AP)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o przekazanie 1 proc. swojego podatku dochodowego za 2013 r. na rzecz bydgoskich organizacji pożytku publicznego.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Projekt "Długa rozmowa" realizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy to kolejny pomysł na promocję jednej z najstarszych ulic w mieście. Projekt jest częścią stałego współdziałania Prezydenta Miasta oraz przedsiębiorców z ul. Długiej.
   
W Bydgoszczy powstanie nowy szlak turystyczny. Jednak nie będą to jedynie kolejne tablice i oznakowana trasa. Powstaje markowy produkt, który ma szansę przyciągnąć kolejnych turystów zainteresowanych zabytkami techniki.
   
W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w miejscach im poświęconych na terenie Bydgoszczy, złożono kwiaty i zapalono znicze od bydgoszczan. Niestety, nie wszyscy godnie uczcili pamięć bohaterów.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise