PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-02-13, ostatnia aktualizacja: 2014-02-13 09:32:30

Plan na Dworcową


Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowuje miejscowe plany zagospodarowania dla terenów wokół ulicy Dworcowej. To znacznie ułatwi prowadzenie w tym rejonie inwestycji oraz remontów.


Miejscowe plany zagospodarowania oznaczają nie tylko szybszą możliwość realizacji nowej zabudowy, ale również szybszy proces rewitalizacji istniejących budynków. W przypadku braku planu miejscowego, przedsiębiorcy oraz właściciele budynków muszą przechodzić dość skomplikowaną drogę uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy. Decyzje takie niezbędne są bowiem nie tylko przy realizacji nowych budynków, ale również w przypadku zmiany sposobu użytkowania istniejących lokali. Z chwilą kiedy zaczyna obowiązywać plan miejscowy, nie trzeba już występować o taką decyzję, projekt budowlany wykonuje się  w oparciu o  ustalenia planu miejscowego.

W obszarze ścisłego centrum obecnie opracowywane są trzy plany zagospodarowania:
• "Śródmieście-Dworcowa-Zduny" obejmujacy kwartały zabudowy o powierzchni ok. 8,5 ha,  zawarte pomiędzy ulicami: Zduny-Pomorską-Dworcową-Warmińskiego-Obrońców Bydgoszczy-Marcinkowskiego-Sienkiewicza,
• "Śródmieście-Dworcowa-Lipowa" obejmującego teren o powierzchni ok. 11,8 ha zawarty pomiędzy ulicami: Królowej Jadwigi-Śniadeckich-Ślusarską-Lipową-Sienkiewicza-Marcinkowskiego i rzeką Brdą,
• "Śródmieście-Obrońców Bydgoszczy" obejmujacy teren położony naprzeciwko Opery Nova, o powierzchni ok. 6,5 ha, zawarty pomiędzy ulicami: Obrońców Bydgoszczy-Warmińskiego-Focha i rzeką Brdą.

- Naszym celem jest sukcesywne obejmowanie planami Śródmieścia Bydgoszczy, co usprawni proces rewitalizacji zwartych, najbardziej reprezentacyjnych obszarów miasta – wyjaśnia dyrektor MPU, Anna Rembowicz-Dziekciowska.

To kolejny krok miasta mający poprawić estetykę Śródmieścia. Wcześniej przebudowano ulicę Dworcową (5,6 mln zł), powstała linia tramwajowa obsługująca także tę część centrum (przystanek Dworcowa-Matejki na trasie do dworca, cała inwestycja ponad 80 mln zł), na Marcinkowskiego powstało Miejskie Centrum Kultury (8 mln zł). Na finiszu jest także rewitalizacja bulwarów pomiędzy mostem Królowej Jadwigi oraz mostami Solidarności (21,8 mln zł).

Warto wiedzieć
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego („plan miejscowy”) to dokument określający przeznaczenie terenów oraz sposoby ich zagospodarowania i zabudowy. Jest to powszechnie obowiązujący akt prawa miejscowego i jego ustalenia kształtują sposób wykonywania prawa własności do nieruchomości. Wszystkie opracowania tego typu są w trakcie ich sporządzania udostępniane zainteresowanym mieszkańcom. Wówczas można do nich składać wszelkie uwagi i opinie. Są one następnie analizowane przez urbanistów, prezydenta oraz radnych.


Plan na Dworcową

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o przekazanie 1 proc. swojego podatku dochodowego za 2013 r. na rzecz bydgoskich organizacji pożytku publicznego.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Projekt "Długa rozmowa" realizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy to kolejny pomysł na promocję jednej z najstarszych ulic w mieście. Projekt jest częścią stałego współdziałania Prezydenta Miasta oraz przedsiębiorców z ul. Długiej.
   
W Bydgoszczy powstanie nowy szlak turystyczny. Jednak nie będą to jedynie kolejne tablice i oznakowana trasa. Powstaje markowy produkt, który ma szansę przyciągnąć kolejnych turystów zainteresowanych zabytkami techniki.
   
W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w miejscach im poświęconych na terenie Bydgoszczy, złożono kwiaty i zapalono znicze od bydgoszczan. Niestety, nie wszyscy godnie uczcili pamięć bohaterów.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise