PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2014-02-06, ostatnia aktualizacja: 2014-02-06 15:09:46

64 rodziny zamieszkają w nowych lokalach BTBS


W czwartek, 6 lutego br., oficjalnie oddano do użytku kolejne mieszkania należące do zasobów Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.


-Ze swojej strony w szczególności chcę podziękować pani Prezes, która dynamicznie i skutecznie zrealizowała tą inwestycję. Są to mieszkania, których z pewnością bydgoszczanie potrzebują i na które czekają. Realizacja tej inwestycji to nasz wspólny sukces. Chciałbym wykorzystać nasze możliwości inwestycyjne, aby budować nowe mieszkania  i zmieniać wygląd miasta-powiedział prezydent Rafał Bruski.

BTBS_oficjalne_otwarcie_2

Do zasobów BTBS dołączyły budynki przy ul. Grunwaldzkiej 64,66 oraz Plac Chełmiński 7. Są to budynki 5-cio kondygnacyjne, połączone w poziomie piwnic parkingiem wielostanowiskowym dla 54 samochodów osobowych. Partery budynków od ul. Grunwaldzkiej i Placu Chełmińskiego przeznaczone są pod funkcje usługowe. Budynki nr 1 i 3 stanowią zwartą zabudowę pierzejową zarówno od strony ul. Grunwaldzkiej, jak i Placu Chełmińskiego. Inwestycję zaczęto realizować w maju 2012 roku. W grudniu 2013 roku wprowadzili się pierwsi mieszkańcy. Koszt inwestycji to prawie 18 mln złotych. Miasto Bydgoszcz na tę inwestycję przeznaczyło  4,2 mln złotych, a BGK udzielił kredytu w kwocie prawie 8 mln złotych. Inwestycję zrealizowało konsorcjum wykonawcze, wyłonione w przetargu nieograniczonym, składające się z trzech bydgoskich firm: Ebud- jako lider konsorcjum, Lech oraz Budopol.

-Podziękowania należą się przede wszystkim Panu Prezydentowi i miastu za wsparcie oraz pieniądze, które zostały przeznaczone na tę inwestycję. Gdyby nie to wsparcie, nie bylibyśmy w stanie zrealizować budowy. Była to najtrudniejsza inwestycja realizowana przez Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Cieszę się, że już w grudniu oddaliśmy mieszkania naszym lokatorom - powiedziała Magdalena Kwiatkowska, prezes BTBS.

BTBS_oficjalne_otwarcie_3

BTBS jako jedno z nielicznych towarzystw budownictwa społecznego realizuje jeszcze inwestycje mieszkaniowe we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w formule mieszkań na wynajem przy pomocy preferencyjnego kredytowania.  Na podstawie posiadanych promes kredytowych na dwie realizacje, w sumie 144 mieszkania, spółka w 2013 roku złożyła w BGK dwa wnioski o kredyt. W październiku 2013 roku rozpoczęto pierwszą z dwóch realizacji: 40 mieszkań przy ul. Bora Komorowskiego 22. Obecnie na liście osób oczekujących na mieszkania spółki znajduje się ponad 2400 chętnych.


64 rodziny zamieszkają w nowych lokalach BTBS

(AP)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o przekazanie 1 proc. swojego podatku dochodowego za 2013 r. na rzecz bydgoskich organizacji pożytku publicznego.
   
Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
Projekt "Długa rozmowa" realizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy to kolejny pomysł na promocję jednej z najstarszych ulic w mieście. Projekt jest częścią stałego współdziałania Prezydenta Miasta oraz przedsiębiorców z ul. Długiej.
   
W Bydgoszczy powstanie nowy szlak turystyczny. Jednak nie będą to jedynie kolejne tablice i oznakowana trasa. Powstaje markowy produkt, który ma szansę przyciągnąć kolejnych turystów zainteresowanych zabytkami techniki.
   
W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w miejscach im poświęconych na terenie Bydgoszczy, złożono kwiaty i zapalono znicze od bydgoszczan. Niestety, nie wszyscy godnie uczcili pamięć bohaterów.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise