PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-09-18, ostatnia aktualizacja: 2013-09-18 14:03:09

Piłkarze Zawiszy w szkole


Na pierwszy ogień poszli Michał Masłowski i Andrzej Witan. W Szkole Podstawowej nr 63 przy ul. Goszczyńskiego opowiadali o sobie i swojej przygodzie z piłką. Odpowiadali też na trudne pytania młodych bydgoszczan, którzy ciekawi byli m.in. tego, czy piłkarze mają… zakwasy.


Spotkanie w podstawówce na Szwederowie zapoczątkowało projekt „Zawisza i futbolówka to szkolna wymówka”. W ten sposób klub chce zwiększyć zainteresowanie ekstraklasową drużyną, co ma się przełożyć na frekwencję na trybunach. Do tej pory najliczniejszą widownię na stadionie przy ul. Gdańskiej udało się zgromadzić podczas inaugurującego sezon spotkania z Jagiellonią Białystok. Pierwszy po 19 latach mecz Zawiszy w ekstraklasie przyciągnął na trybuny 9 tys. widzów. Ostatni mecz przeciwko Cracovii Kraków, kiedy Zawisza odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo (2:0), „na żywo” obejrzało niespełna 5 tys. kibiców.

szkola63_2

Dlatego klub postanowił szukać fanów wśród najmłodszych licząc, że przyjdą oni na stadion z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami. Podobne spotkania do tego w szkole przy ul. Goszczyńskiego odbywać się będą co tydzień lub co dwa tygodnie (w zależności od terminarza rozgrywek) – do końca roku zaplanowano 10 takich spotkań.

szkola63_3

Najmłodszych bydgoszczan bardzo interesowało, jak zaczęła się przygoda zawodników z futbolem.  – Będąc dzieckiem, kopałem piłkę o każdy mur i ścianę – opowiadał jeden z podstawowych zawodników w „jedenastce” Ryszarda Tarasiewicza, pomocnik Michał Masłowski. – Ale szkoła też jest ważna, nie można żyć tylko piłką – zapewniał.

szkola63_4

Uczniowie pytali, czy piłkarze miewają zakwasy i jak długo grają w piłkę. W konkursie rzutów karnych można było spróbować swoich sił w starciu z drugim bramkarzem Zawiszy Andrzejem Witanem. Chętnych było tak wielu, że – niestety – nie wszyscy mogli wziąć w nim udział. W zamian za to piłkarze na koniec spotkania cierpliwie i długo rozdawali autografy i przygotowane specjalnie na tę okazję zdjęcia ze swoimi podobiznami.

szkola63_5

Najbliższa okazja do spotkania z piłkarzami na stadionie przy ul. Gdańskiej będzie już za tydzień, 24 września (wtorek, godz. 18.00), a przeciwnikiem zawiszan będzie Zagłębie Lubin. W ten weekend natomiast podopieczni trenera Tarasiewicza  sprawdzą się na wyjeździe z niezwykle trudnym rywalem, Lechią Gdańsk (sobota 21.09, godz. 15.30).


Piłkarze Zawiszy w szkole

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Chcesz organizować Festiwal Camerimage? Zostań wolontariuszem!
Dodatkowa szansa dla spóźnialskich! Kandydaci na wolontariuszy mogą wypełniać formularz zgłoszeniowy na www.camerimage.pl jeszcze przez kilka kolejnych dni. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, tj. 4 października.
   
Międzynarodowy Dzień Muzyki w Bydgoszczy
Z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego w Miejskim Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego) odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki.
   
Kolejni liderzy biznesu na miejskich billboardach
Unilever i SDL przyłączyły się do akcji „Razem możemy więcej”. Logotypy tych firm już od wtorku (1.10) pojawią się na bydgoskich ulicach. Będzie to druga odsłona kampanii reklamowej promującej inwestowanie w Bydgoszczy.
   
90-lecie Polskiego Związku Łowieckiego
W sobotę (28 września) w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego odbyła się Gala Myśliwska z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. W uroczystości uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
   
Uwaga konkurs! "Zostań twarzą Bydgoszczy"
Kochacie Bydgoszcz?Czujecie się tutaj jak w domu?Macie poczucie dumy z tego, że jesteście bydgoszczanami?Chcecie zostać twarzą naszego miasta?Ta zabawa jest właśnie dla Was. Zasady akcji są bardzo proste.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise