PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-11-18, ostatnia aktualizacja: 2013-11-18 10:52:03

Koreanka zwyciężczynią IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego


Zheeyoung Moon z Korei zwyciężyła w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy.


Drugie miejsce zajęła Dinara Klinton z Ukrainy, a trzecie – Japończyk Daiki Kato. Wyróżnienia otrzymały dwie pianistki: Rosjanka Violetta Chaczkian i Sun Hwa Kim z Korei. Najlepszym polskim uczestnikiem został Krzysztof Książek.

Koncert laureatów odbył się w niedzielę, 17 listopada, w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej. Bydgoski konkurs ma na celu m.in. promocję młodych talentów, dlatego mogą w nim brać udział pianiści wszystkich narodowości urodzeni w latach 1981-1997. W tym roku – w wyniku światowych preselekcji – do konkursu zakwalifikowało się 34 pianistów z 12 krajów. Jak podkreślali członkowie jury, którym przewodniczył dyrektor artystyczny festiwalu prof. Piotr Paleczny, laureaci tegorocznej edycji konkursu byli zwycięzcami wcześniejszych światowych preselekcji przeprowadzonych w siedmiu miastach świata (Wiedeń, Moskwa, Londyn, Warszawa, Nowy Jork, Seul i Tokio).

paderewski_2013_final_2

Laureaci odebrali nagrody regulaminowe: za I miejsce – 30 tys. euro, za II miejsce – 15 tys. euro i 7 tys. euro za zajęcie III miejsca. Zgodnie z regulaminem przyznane zostały również liczne nagrody specjalne, w tym nagroda prezydenta Bydgoszczy, w wysokości 1 tys. euro, za najlepsze wykonanie sonaty klasycznej. Prezydent Rafał Bruski wręczył ją Japończykowi Daiki Kato.

Młodych pianistów uhonorowano również nagrodami pozaregulaminowymi, m.in. licznymi zaproszeniami do udziału w festiwalach i recitalach (recital laureata I nagrody na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim - sierpień 2014, udział w XXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście” w Katowicach, występ laureata na Florydzie w dniach 15-16 marca 2014, udział w koncercie galowym Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego w Paso Robles, recital lub koncert dla najlepszego polskiego laureata w ramach cyklu Filharmonia Młodych i in.).

O konkursie pisaliśmy również TUTAJ


Koreanka zwyciężczynią IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Przedstawiamy garść propozycji przygotowanych przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
W czwartek (28 listopada) w Zespole Szkół nr 29 prezydent Rafał Bruski spotkał się z mieszkańcami osiedli: Miedzyń, Wilczak, Jary, Prądy i Okole. Było to przedostatnie z zaplanowanych siedmiu spotkań.
   
W Bygoszczy gości delegacja z Czech, Francji, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Wielkiej Brytanii, która wraz z Zespołem Szkół nr 19 realizuje europejski program anglojęzyczny Comenius "Europa miejscem spotkania europejskich krajów".
   
Po ogłoszeniu upadłości Galerii BFM, spółka Bydgoskie Fabryki Mebli wydała oświadczenie. Zarząd firmy gwarantuje wykonanie wszystkich zamówień marek Bydgoskie Meble i Etap Sofa. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.
   
Od dokładnej analizy cech, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca rozpoczęło się listopadowe spotkanie bydgoskiego klubu przedsiębiorczych mam. Warsztaty poprowadziła Joanna Jankowiak – mgr psychologii, specjalista ds. promocji i PR Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise