PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-11-07, ostatnia aktualizacja: 2013-11-07 15:29:24

Cynkownia z najdłuższymi wannami procesowymi


Prezydent Rafał Bruski wziął udział w uroczystym rozruchu technologicznym cynkowni ogniowej zakładu Metalcynk Sp. z o.o. na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Firma może się pochwalić najdłuższymi wannami procesowymi w Polsce.


Goście uroczystego uruchomiania zwiedzili cynkownię oraz mogli „na żywo” zapoznać się z procesem cynkowania (cynkowanie ogniowe metalowego elementu).

Właścicielami spółki Metalcynk są: Fontaine Holdings NV oraz Barbara Kasica-Barłóg i Zbigniew Barłóg, który jest również głównym udziałowcem zakładu Metalbark, zajmującego się produkcją konstrukcji stalowych – firma ta właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie Metalcynku otwiera też nową halę dającą ok. 50 dodatkowych miejsc pracy.

metalcynk_2

W skład Fountain Holdings wchodzi ponad 35 cynkowni ogniowych (zanurzeniowych) zlokalizowanych w Niemczech, Belgii, Holandii i teraz w Polsce. Właścicielem grupy kapitałowej Fountain Holdings jest Lars Baumgürtel. Początki grupy sięgają roku 1889, kiedy w Niemczech w miejscowości Gelsenkirchen powstała pierwsza cynkownia ogniowa. W chwili obecnej w Bydgoszczy uruchamiana jest cynkownia z najdłuższymi wannami w Europie o wymiarach pieca: 19,0 m x 1,9 x 3,3 m.

metalcynk_3

Pozwolenie na budowę hali uzyskano w 2012 r. – w tym samym roku rozpoczęto realizację inwestycji na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (ul. Petersona 13). Docelowo Metalcynk ma zatrudnić ok. 100 osób, a wiosną przyszłego roku zaplanowane jest uruchomienie malarnii. Główna działalność firmy to usługa cynkowania zanurzeniowego, czyli pokrywanie elementów stalowych warstwą cynku celem ochrony przed korozją, jak i również ze względów estetyczny. Elementy metalowe są zanurzane w ciekłym cynku o temp. 450 °C.


Cynkownia z najdłuższymi wannami procesowymi

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Przedstawiamy garść propozycji przygotowanych przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
W czwartek (28 listopada) w Zespole Szkół nr 29 prezydent Rafał Bruski spotkał się z mieszkańcami osiedli: Miedzyń, Wilczak, Jary, Prądy i Okole. Było to przedostatnie z zaplanowanych siedmiu spotkań.
   
W Bygoszczy gości delegacja z Czech, Francji, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Wielkiej Brytanii, która wraz z Zespołem Szkół nr 19 realizuje europejski program anglojęzyczny Comenius "Europa miejscem spotkania europejskich krajów".
   
Po ogłoszeniu upadłości Galerii BFM, spółka Bydgoskie Fabryki Mebli wydała oświadczenie. Zarząd firmy gwarantuje wykonanie wszystkich zamówień marek Bydgoskie Meble i Etap Sofa. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.
   
Od dokładnej analizy cech, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca rozpoczęło się listopadowe spotkanie bydgoskiego klubu przedsiębiorczych mam. Warsztaty poprowadziła Joanna Jankowiak – mgr psychologii, specjalista ds. promocji i PR Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise