PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-05-09, ostatnia aktualizacja: 2013-05-09 15:16:43

Szpilka i Kołodziej w walkach wieczoru w Bydgoszczy


Artura Szpilkę i Pawła Kołodzieja zobaczyć będzie można w walkach wieczoru podczas kolejnej gali boksu zawodowego w Bydgoszczy. W sumie 15 czerwca w hali „Łuczniczka” zaplanowano sześć walk zawodowych.
Będzie to już trzecia gala zawodowego pięściarstwa w bydgoskiej hali. – Poprzednie spotkały się z dużym zainteresowaniem kibiców i efektem promocyjnym dla miasta. Jestem przekonany, że także tym razem odnotujemy sukces sportowy i organizacyjny. Cieszy nas także to, że na ringu będą mogli zaprezentować się bydgoscy młodzieżowcy – podkreśla zastępca prezydenta miasta Jan Szopiński.

gala_boksu2013_konf_2

Podczas czerwcowej gali w Bydgoszczy Artur Szpilka stoczy 10-rundowy pojedynek z rywalem, którego nazwisko powinniśmy poznać za ok. dwa tygodnie. – Czekam na przeciwnika, z którym powalczę w Bydgoszczy, trwają rozmowy. Jestem po ciężkim obozie w górach. Walka w Bydgoszczy będzie przetarciem przed sierpniowym rewanżem z Mikem Mollo w Chicago. Dobrze wspominam ubiegłoroczny pojedynek w „Łuczniczce”. Publiczność żywo reagowała, dobrze mi się walczyło. Liczę na podobną atmosferę także teraz w czerwcu – mówi Artur Szpilka. Pięściarz rodem z Krakowa na zawodowym ringu zadebiutował w 2008 r. Jego bilans w kategorii ciężkiej to 14 zwycięskich walk, w tym 11 przez KO.

gala_boksu2013_konf_3

Jak zaznacza Piotr Werner, promotor i współwłaściciel Grupy Ulrich KnockOut Promotions – organizatora gali, w zależności od przeciwnika czerwcowa walka Szpilki będzie mogła być pojedynkiem o mistrzostwo. O pas na pewno za to nie powalczy w „Łuczniczce” Paweł Kołodziej, ponieważ w jego przypadku zaplanowano 8-rundowy pojedynek. – O mistrzostwo trzeba zakontraktować 10 lub 12-rundową walkę. Paweł jest jednak po długiej, 13-miesięcznej przerwie. Jest już w pełni zdrowy. Miesiąc temu walczył w Rzeszowie z Richardem Hallem, którego wyraźnie pokonał na punkty i widać, że jest w coraz lepszej formie – wyjaśnia Piotr Werner.

gala_boksu2013_konf_4

Paweł Kołodziej wraca na ring po zabiegu operacyjnym i rehabilitacji zerwanego wiązadła w stawie skokowym. – 13 miesięcy absencji spowodowało, że zrozumiałem, jak bardzo kocham ten sport, jak bardzo mi go brakowało. Cieszę się, że wróciłem i mogę robić to, co sprawia mi w życiu przyjemność. Mam nadzieję, że jesienią uda mi się wywalczyć mistrzostwo świata i będę spełniony jako sportowiec – wyjaśnia pięściarz. – W Bydgoszczy jeszcze nie walczyłem, ale byłem tu jako kibic przed rokiem. Dopingowałem Andrzeja Wawrzyka i Artura Szpilkę, więc znam halę, podobała mi się też atmosfera. Mam tutaj sporo przyjaciół, więc liczę na duże wsparcie. Bardzo chętnie zaprezentuję się na ringu. Nie mogę jeszcze zdradzić nazwiska przeciwnika, z którym mam się zmierzyć 15 czerwca, ale zapowiada się dobry pojedynek – podkreśla Paweł Kołodziej.

gala_boksu2013_konf_5

W pozostałych walkach zawodowych zaprezentują się tego wieczoru: Rafał Jackiewicz (8 rund), Łukasz Janik (6 rund), Krzysztof Kopytek i Przemysław Runowski (po 4 rundy).

Kibice po raz kolejny zobaczą też na ringu bydgoskiego zawodnika, Damiana „Turbo” Trzcińskiego. – Damian walczył podczas ubiegłorocznej bydgoskiej gali. Stoczył też przegrany wprawdzie pojedynek z Zimnochem podczas gali pożegnalnej Andrzeja Gołoty w lutym w Gdańsku. O tej walce dowiedział się jednak bardzo późno, był nieprzygotowany. Teraz będzie miał okazję zaprezentować się z dobrej strony przed własną publicznością – podkreśla Piotr Werner.

Współwłaściciel Grupy Ulrich KnockOut Promotions zdradza też, że prowadzi rozmowy, aby podczas bydgoskiej gali pojedynek stoczyli czołowi zawodnicy kategorii K1, bydgoszczanin Michał Liberacki i pochodzący z Warszawy Michał Bławdziewicz.

Gala Wojak Boxing Night 15 czerwca transmitowana będzie od godz. 20.00 na antenie Polsatu Sport, a obie walki wieczoru zobaczyć będzie też można w niekodowanym kanale Polsat. Bilety na galę w cenie od 40 zł wzwyż wkrótce pojawią się w sprzedaży internetowej i w kasach „Łuczniczki”.


Szpilka i Kołodziej w walkach wieczoru w Bydgoszczy

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W Bydgoszczy będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej!
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło, że w wyniku przeprowadzonego konkursu w Bydgoszczy działać będzie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Już w lipcu pierwsze przedsięwzięcia w ramach ośrodka.
   
Łuczniczka znów pełna fantastycznych kibiców
Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Polscy siatkarze niesieni fantastycznym dopingiem wypełnionej po brzegi hali Łuczniczka pokonali Argentyńczyków 3:2.
   
Masterplan dla kultury
Wczoraj, tj.27 czerwca na Małej Scenie Teatru Polskiego Prezydent Rafał Bruski i zastępca prezydenta Jan Szopiński uczestniczyli w oficjalnej prezentacji dokumentu–Obywatelska Strategia Rozwoju Kultury Masterplan dla kultury Bydgoszczy na lata 2013-2020.
   
Bądź widoczny razem z miastem, swoim patronem
Jesteś organizatorem ciekawych, nietuzinkowych przedsięwzięć, które warto nagłośnić? Miasto Bydgoszcz ma dla Ciebie ciekawą ofertę.
   
Wileńska 10 – nowa inwestycja w Śródmieściu
Wielorodzinny budynek mieszkalny, zlokalizowany w samym centrum Bydgoszczy, czyli ul. Wileńska 10. To będzie nowy adres 30 rodzin, które zamieszkają w pobliżu pl. Piastowskiego.
pokaż więcej