PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2012-03-23, ostatnia aktualizacja: 2012-03-23 14:02:16

Mistrzowie w liczeniu


W auli Zespołu Szkół nr 27 przy ul. Sardynkowej odbyło się podsumowanie XII edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego „Liczydełko”. Najlepsi specjaliści od liczenia otrzymali z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dyplomy i nagrody.


W konkursie, który odbył się 9 lutego br., udział wzięło 418 uczniów klas II i III reprezentujących 21 szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Uczniowie w ciągu godziny mieli do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności.

W obu kategoriach wiekowych łącznie wyłoniono 95 laureatów. Troje uczniów, Kamil Bujko (SP 64, kl. II) oraz Paula Rosiak i Piotr Włodarczyk (oboje SP 64, kl. III), uzyskali maksymalną liczbę punktów i wyróżnieni zostali nagrodami Grand Prix. W ogólnej klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 64, w której odbył się konkurs.

Mali matematycy z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na organizację konkursu szkoła otrzymała Bydgoski Grant Oświatowy. „Liczydełko” odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy.

Liczydełko 02

Liczydełko 03

Liczydełko 04

Liczydełko 05

Liczydełko 06

Liczydełko 07

Liczydełko 08


Mistrzowie w liczeniu

(PK)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Czar2kółek 2012
W tym roku Wydział Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta kontynuuje organizację reaktywowanego w ubiegłym roku cyklu zawodów rowerowych dla dzieci szkół podstawowych pn „Czar2kółek”.
   
Wizyta ambasadora Słowenii
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się z przebywającym w naszym mieście ambasadorem Republiki Słowenii w Polsce Marjanem Šetincem.
   
Przed inauguracją sezonu wzmocnienie dla Polonii
Jeszcze przed inauguracją sezonu żużlowego do grona sponsorów bydgoskiej Polonii dołączyły Zakłady Mięsne Gzella z Osia. To 35. sponsor ekipy ze Sportowej, a władze klubu zapowiadają, że na pewno nie ostatni w tym sezonie.
   
W międzynarodowym gronie o wodzie
„Woda źródłem życia” to nazwa projektu realizowanego w ramach programu COMENIUS przez uczniów Zespołu Szkół nr 28 wraz z partnerami z siedmiu państw Unii Europejskiej. Partnerzy uczestniczący w projekcie przyjechali właśnie do Bydgoszczy.
   
"A jednak…" – w Niedzielę Palmową w Dolinie Śmierci
Już po raz 12. w Dolinie Śmierci w Fordonie zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne przedstawienie pod tytułem „A jednak…” odbędzie się w Niedzielę Palmową, 1 kwietnia.
   
Nowe zasady ustalania czynszu - ochrona najuboższych
Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła "Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowymi zasobami miasta na lata 2012-2016". Zapewni on środki finansowe na remonty lokali mieszkalnych i budynków, zagospodarowanie pustostanów, a jednocześnie obniżenie czynszów osobom najuboższym.
   
Urząd w języku migowym
Środowa (28 marca) sesja Rady Miasta była pierwszą, na której obecny był tłumacz języka migowego. Wkrótce także w wydziałach Urzędu Miasta będzie możliwość obsługi osób głuchoniemych za pomocą wideotelefonu.
   
Znamy trasę biegu "Bydgoszcz na Start"
Największy bydgoski bieg uliczny 6 maja wystartuje ze stadionu Zawiszy. Meta biegu zlokalizowana będzie na Wyspie Młyńskiej. Cała trasa została tak wytyczona, aby biegacze mijali najciekawsze i najbardizej charakterystyczne punkty w mieście.
pokaż więcej