logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zabawy ze sztuką – nowa przestrzeń edukacyjna w Muzeum Okręgowym
Czym jest kompozycja i perspektywa? Co to jest impresjonizm i kubizm? Na te pytania młodsi bydgoszczanie znajdą odpowiedź w Muzeum Okręgowym. W Centrum Edukacji Muzealnej powstała nowa przestrzeń edukacyjna pod nazwą „Zabawy ze sztuką”.


Przestrzeń edukacyjna „Zabawy ze sztuką” ma przede wszystkim przybliżać podstawowe zagadnienia z zakresu teorii i historii sztuki.  

Na przykładzie reprodukcji wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja.

Przestrzeń edukacyjna będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)?

„Zabawy ze sztuką” zostały podzielone na cztery moduły poświęcone różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, światło i mrok, barwa oraz deformacja.

ZABAWY ZE SZTUKĄ - PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA, Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Czynne: od wtorku do piątku, godz: 9.00-16.00

Bilet: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł