logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trwa Festiwal Prapremier - przed nami Maja Kleczewska i Jan Klata
11 najlepszych spektakli z całego kraju, w tym przedstawienia dla dzieci, teatr tańca i spektakl przygotowany przez Instytut Grotowskiego - 13 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpoczął się Festiwal Prapremier. Imprezę otworzył znakomity spektakl "Herosi transformacji. Nacjopolis” przygotowany wspólnie przez warszawskie Teatr Syrena i grupę Pożar w Burdelu.


Dotychczas na Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy widzowie zobaczyli cztery spektakle - "Herosów transformacji. Nacjopolis", "Witaj w moim domu. Medytacje o kobiecie z wydm"  z Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu oraz dwa spektakle dla młodszych widzów - entuzjastycznie przyjęte "Elementarz" w reżyserii Michała Zadary oraz "Kopciuszek" Anny Smolar.

Prezydent Rafał Bruski na otwarciu Festiwalu Prapremier, podczas którego na deskach TPB można było zobaczyć "Herosów transformacji. Nacjopolis".

Łukasz Gajdzis, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy otwiera Festiwal Prapremier.

 

Dziś (poniedziałek, 16 października) kolejna dawka dobrego teatru - aktorzy z Teatru Powszechnego w warszawie pokażą "Wściekłość" Elfride Jelinek w reżyserii jednej z najlepszych reżyserek polskich - Mai Kleczewskiej.  Na deskach Teatru Polskiego w ramach Prapremier zobaczymy także "Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, "Harper" (reż. Grzegorz Wiśniewski), 'Disco Solski" Łukasza Fijała, a także "Narodowe czytanie Rejsu" Bartosza Szydłowskiego i "Archipelag" Teatru Tańca Caro (reż. Maciej Kuźmiński).

Tegoroczny festiwal zakończy "Wesele" w reżyserii Jana Klaty z Teatru Starego w Krakowie, spektakl, który przez krytyków uważany jest za jeden z ważniejszych spektakli minionego sezonu artystycznego.

Bilety można kupić w kasie Teatru Polskiego  (czynna od poniedziałku do piątku 14.00-19.00 oraz w weekendy trzy godziny przed spektaklem), a także przez Internet TUTAJ.

Szczegółowy program festiwali na stronie www.festiwalprapremier.pl