logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Warsztaty dla kobiet w Teatrze Polskim. Są jeszcze wolne miejsca!
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na cykl spotkań dla kobiet w ramach projektu „Rodzaj żeński”. Najbliższy wykład odbędzie się 13 czerwca (środa) o godzinie 17:00 - przybliży historię kobiet w popkulturze. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy.


Widoczne zmiany w dyskursie feministycznym niewątpliwie prowokują do refleksji nad obecną pozycją kobiety w życiu społecznym, zawodowym, politycznym, czy naukowym. Czy obserwując coraz większą liczbę wpływowych kobiet możemy stwierdzić, że „męski zawód” jest obecnie mitem? Kiedy nadejdzie moment, gdy użycie zwrotu: „pierwsza kobieta, która...” będzie niemożliwe?

Projekt „Rodzaj żeński” to cykl spotkań, w trakcie których to kobiety będą tworzyć przestrzeń dla siebie i swoich osobistych historii. Warsztaty performersko-teatralne pozwolą na tworzenie nowych wizji przyszłości kobiet, zaś wykłady prowadzone przez dr Monikę Opiołę-Cegiełkę dotyczyć będą analizowania mechanizmów, które określały położenie kobiet na przestrzeni wieków.

Przed spotkaniem prosimy o przeprowadzenie krótkiego wywiadu z wybraną osobą płci żeńskiej na temat: Jak postrzegasz własne ciało? i spisanie go w dowolnej formie literackiej. Wszelkie pytania można kierować na adres: karolina.sosinska@teatrpolski.pl

Data: 13 czerwca
Godzina: 17:00
Miejsce: Teatr Polski w Bydgoszczy
Wiek: +16
Wstęp: bezpłatny
Zapisy: do 11 czerwca pod numerem 52 339 78 40