logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sztuka w samo południe! Bwa zaprasza seniorów na warsztaty
Kolejne z cyklu spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+ odbędzie się 7 grudnia br. Poprowadzi je Andrzej Gawroński, pasjonat, opiekun Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. A. Szwalbego.


W ramach cyklu spotkań bwa proponuje dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

Instrument. Mebel. Pamiątka dziejów. Narzędzie pracy wirtuozów. Obiekt westchnień koneserów. Lokata kapitału nuworysza… – wszystko to powiedzieć można o fortepianie! Bydgoszcz i podbydgoskie Ostromecko to miejsca związane już trwale z „fortepianową historią Polski”. Jednym ze współczesnych opiekunów „grającego dziedzictwa” jest Andrzej Gawroński, który poprowadzi warsztaty.

Warsztat odbędzie się 7 grudnia o 12:00 w bwa przy ul. Gdańskiej. Wstęp wolny.

Andrzej Gawroński jest opiekunem Kolekcji Zabytkowych fortepianów im. A. Szwalbego w Ostromecku, kierownikiem pracowni Pałacowej przy ZPP Ostromecko Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.