logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Spektakl „Tu Wersalu nie będzie” w podróży po regionie
Bydgoski teatr bierze udział w programie Teatr Polska – pokaże spektakl „Tu Wersalu nie będzie” w tych miejscowościach, w których dostęp do oferty kulturalnej jest utrudniony. Artyści zaprezentują się w m. in. Barcinie, Koronowie, Chełmnie i Mogilnie.


Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwić dostęp do oferty polskich teatrów i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W Barcinie, Inowrocławiu, Koronowie, Tczewie, Chełmnie i Mogilnie będzie można zobaczyć spektakl „Tu Wersalu nie będzie!” z bydgoskiego Teatru Polskiego, którego premiera odbyła się 18 czerwca 2016 r.

Libański reżyser Rabih Mroué przygotował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl o Andrzeju Lepperze – jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny politycznej ostatnich dwudziestu lat. Przewodniczący partii „Samoobrona” był politykiem wyjątkowo często obecnym w mediach, budzącym zazwyczaj bardzo silne emocje, zarazem jednak poddawany był łatwym i nieraz stereotypowym ocenom. Libański artysta wspólnie z aktorami bydgoskiego teatru będzie przyglądał się postaci Leppera, jednocześnie odsłaniając nieoczywiste perspektywy polskiej transformacji.
„Tu Wersalu nie będzie!” to pierwsza polska produkcja teatralna Mroué, który mieszka i pracuje w Bejrucie i w Berlinie.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do programu TEATR POLSKA zakwalifikowało się w tym roku 17 teatrów

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl oraz www.teatrpolski.pl