logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rzeka Muzyki 2018 – zespół RAZ DWA TRZY przyciągnął tłumy nad Brdę
Koncertem zespołu RAZ DWA TRZY rozpoczął się tegoroczny cykl Rzeki Muzyki. Artyści przyciągnęli do amfiteatru tłumy widzów.

Kolejny koncert, tym razem muzyki operowej odbędzie się 8 lipca.


Rzeka Muzyki to już wakacyjna bydgoska tradycja. Już po raz piąty na scenie nad Brdą mieszkańcy mogą uczestniczyć w koncertach, które odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Repertuar jak zawsze będzie różnorodny – od muzyki klasycznej i operowej, poprzez jazz, rock aż do bluesa i muzyki popularnej i folka.

Tegoroczną Rzekę Muzyki zainaugurował zespół RAZ DWA TRZY. Muzycy są laureatami siedmiu Fryderyków i niezliczonej ilości nominacji do tej prestiżowej nagrody. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bossanowy, kojące rytmy i przede wszystkim – niezwykłe teksty.

Artyści przyciągnęli do amfiteatru przy Operze Nova tłumy bydgoszczan. To był najdłuższy koncert spośród wszystkich edycji Rzeki Muzyki - podczas ponaddwugodzinnej uczty, publiczność mogła wsłuchać się w doskonale skomponowanej utwory i charyzmatyczny głos Adama Nowaka, który zbudował wręcz magiczną atmosferę nad Brdą.

Kolejny koncert Sopran w duecie odbędzie się  8 lipca -wystąpią Hanna Okońska-Ratajczak (sopran), Łukasz Ratajczak (tenor) i Artur Pilch (fortepian). Ten koncert to ukłon w stronę wiernej bydgoskiej operowej publiczności. Na scenie stanie najmłodsze pokolenie utalentowanych śpiewaków operowych, a scenariusz koncertu przybliży widzom sylwetki światowej sławy  śpiewaczek, takich jak Martha Eggerth, Maria Callas czy Ada Sari.W programie miedzy innymi: Kuplety Adeli z III aktu operetki Zemsta Nietoperza – J. Strauss,  Duet - Dziewczęta z Barcelony -  z operetki Clivia – N. Dostal Aria Giuditty - Kto me usta całuje, ten śni - z III aktu operetki Giuditta – F. Lehar , Pamięć - z musicalu Koty – A. L. Webber, Piosenka Elizy z My fair lady - F.Loewe.

RZEKA MUZYKI 2018

8 LIPCA - SOPRAN W DUECIE, Koncert Stypendysty Miasta Bydgoszczy: HANNA OKOŃSKA - RATAJCZAK ( sopran), ŁUKASZ RATAJCZAK ( tenor), ARTUR PILCH – fortepian
15 LIPCA - KRAKÓW STREET BAND
22 LIPCA - JOANNA DARK
29 LIPCA - TOMASZ WENDT QUARTET
5 SIERPNIA - JAKUB KUSZLIK - PADEREWSKI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
12 SIERPNIA - JAN JAKUB NALEŻYTY
19 SIERPNIA - MAGDA NAVARETTE
26 SIERPNIA – KAPELA ZE WSI WARSZAWA