logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wybitna znawczyni sztuki w Ostromecku - spotkanie autorskie z Andą Rottenberg
Dziś ostatni dzień spotkań w Ostromecku w ramach 5. edycji festiwalu „Oko nigdy nie śpi 2018”. Z czytelnikami i miłośnikami sztuki spotka się wybitna kuratorka i historyczka sztuki, publicystka i pisarka, Anda Rottenberg. Początek o godz. 17.00.


“Oko nigdy nie śpi” to festiwal wielu sztuk. Łączy performance, literaturę, film, muzykę, sztukę współczesną, a nawet operę. Festiwal jest też po prostu miejscem, w którym spotykają się ludzie z różnych światów - nauki, sztuki, a nawet show-biznesu. Dzięki temu podczas “Oka” rodzą się nowe idee, koncepcje artystyczne i społeczne.

W tym roku program festiwalu obejmuje 28 wydarzeń  wykorzystujących różne formy ekspresji. Film reprezentują pokazy prof. Marcina Giżyńskiego, Izabeli Plucińskiej (film animowany), Krzysztofa Nowickiego (kino dokumentalne), Britt Al-Busultan (warsztaty eksperymentu filmowego) i Agnieszki Taborskiej (film “Popołudniowe sieci” Maji Deren).

Na festiwalu zaprezentują się performerki Angelika Fojtuch, Lucyna Viale i Emilia Orzechowska, malarze i graficy Grzegorz Pleszyński, Irmina Pisarek, Waldemar Malak, Andrzej Kaliski. Będą też fotografie Łukasza Owczarzaka, recital Józefa Jodkowskiego, koncert medytacyjny zespołu Rezonans, opera Chóru Społecznego Czarnego Karła, Antydepresyjna Akademia Dźwięku, występ Dagi Gregorowicz z grupy Dagadana i Sławomira Szudrowicza z Something Like Elvis.

Przygotowano też spotkania autorskie z Andą Rottenberg, Krystyną Mazurówną, Urszulą Ussakowską-Wolff,  Agnieszką Taborską i Zbigniewem Mikołejką.

Spotkanie z Andą Rottenberg odbędzie się w środę 4 lipca o godz. 17.00 w ZPP w Ostromecku.

Warto wiedzieć:

Fundacja Czarny Karzeł swoje działania kieruje od 2009 roku do każdego, kto chce brać udział w jej pracach, nie patrząc na zawód, wykształcenie i rodowód. Karzeł gromadzi wokół siebie ponad 100 osób wykonujących cały wachlarz różnych zawodów, działa przy nim Społeczny Chór Czarnego Karła, a tegoroczna edycja stawia na maksymalne otwarcie na wszystkich odbiorców. Także tych, którzy nie stykają się ze sztuką na co dzień, dlatego wszystkie wydarzenia “Oka” są bezpłatne.

W tym roku festiwalu będzie odbywał się  w zespole pałacowo-parkowy w Ostromecku, ale wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce także w Bydgoszczy (Galeria Miejska bwa) i Toruniu (Dwór Artusa).