logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przyjdź z dzieckiem na spektakl
Teatr lalek Buratino zaprasza na spektakl "Koziołek Matołek", który odbędzie się w niedzielę 10 września w Miejskim Centrum Kultury. Barwne widowisko spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i młodszym uczniom.


Spektakl "Koziołek Matołek" jest teatralną wersją znanej wszystkim opowieści Kornela Makuszyńskiego. Wędrujący po świecie Koziołeczek trafia na czarny ląd, do amerykańskiego wojska, żegluje po oceanie, a nawet leci na Księżyc. Przeżywa niezliczoną ilość tyle niebezpiecznych, co zabawnych przygód, z których zawsze wychodzi cało i zdrowo.

Twórcy wykorzystują całą gamę możliwości, jaką daje teatr animacji. Jest więc Koziołek jako marionetka, innym razem jako aktor w masce, a za chwilę jako lalka żyworęka. To jeszcze nie wszystkie z jego scenicznych wcieleń w tym barwnym widowisku. Przy okazji widzowie poznają ogromne możliwości teatru lalek, którego elementy łącząc się z nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią, wyzwalają niezapomniane przeżycia.

Reżyseria: Czesław Sieńko
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Robert Łuczak
Choreografia: Izabela Gordon-Sieńko

Występują: Iga Jambor-Skupniewicz, Karolina Suchodolska, Izabela Gordon-Sieńko, Karolina Kasprzak, Jarosław Siech

Teatr Lalek Buratino,. Koziołek Matołek, 10 września godz. 11.00 Miejskie Centrum Kultury ul. Marcinkowskiego, Bilety 15/18 zł.