logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Portrety mieszkańców regionu na wystawie w MCK-u
Inspirują młodsze pokolenia, są aktywni, ciekawi świata i kreatywni – dojrzali mieszkańcy naszego regionu są bohaterami niezwykłej wystawy fotograficznej autorstwa Pauliny Komorowskiej. Otwarcie już w piątek 8 czerwca


Wernisaż autorskiej wystawy Pauliny Komorowskiej, będącej rezultatem projektu fotograficznego ,,Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu” odbędzie się w piątek 8 czerwca w Miejskim Centrum Kultury. Na ekspozycję składają się kunsztownie skomponowane kadry, które zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W obliczu narastającego kultu młodości, autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.
 


Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem, czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.
 
Wernisaż 8 czerwca, piątek, godz. 18.00, Galeria Wspólna - przestrzeń wystawiennicza w Foyer MCK, przy Marcinkowskiego 12 w Bydgoszczy.
Wystawa czynna do 3 lipca 2018 r., zapraszamy codziennie od godz. 10:00 do 20:00 Wstęp wolny!
         
O autorce:
Paulina Komorowska urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 r. aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Sekretarz Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne. Współautorka wystaw zbiorowych TSF: ,,Toruń wieczorny, Toruń nocny”, ,,Poezja codzienności”, ,,Torunianki”, ,,Wiślane tajemnice”. Kuratorka i współautorka wystawy zbiorowej TSF: ,,Kujawy i Pomorze w obiektywie” . Uczestniczka trzech wystaw pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: ,,Wystaw się w CSW”. Wystawa powstała dzięki realizację Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.