logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ponad pół tysiąca widzów na „Weselu” Klaty – sukces tegorocznych Prapremier
Ponad 500 widzów obejrzało spektakl „Wesele” w reżyserii Jana Klaty na zakończenie tegorocznego Festiwalu Prapremier. Widzowie nagrodzili zespół z krakowskiego Narodowego Teatru Starego długą owacją na stojąco.


To był intensywny tydzień dla miłośników teatru. Na deskach bydgoskiej sceny od 13 października trwał Festiwal Prapremier, na którym zaprezentowało się 11 najciekawszych i najlepszych spektakli ubiegłego sezonu z całego kraju.  Widzowie obejrzeli m. in. „Wściekłość” Elfride Jelinek” w reżyserii Mai Kleczewskiej, „Kopciuszka” Anny Smolar czy „Herosów transformacji. Nacjopolis”  przygotowany wspólnie przez warszawskie Teatr Syrena i grupę Pożar w Burdelu.

Festiwal zakończył się w niedzielę 22 października „Weselem” w reżyserii Jana Klaty, wybitnego twórcy, który do maja tego roku kierował krakowskim Teatrem Starym. Na to kultowe już przedstawienie do bydgoskiego teatru przyszło ponad pół tysiąca widzów. Zgotowali aktorom długą owację na stojąco. Większość widzów została po spektaklu na spotkaniu z twórcami, które odbyło się na Dużej Scenie TPB.

Na pozostałych spektaklach zaprezentowanych w ramach Prapremier frekwencja również dopisywała. Wszystkie miejsca zostały wyprzedane z wyprzedzeniem. Powodzeniem cieszyły się także dwie propozycje dla młodszych widzów – dwukrotnie zagrany „Elementarz” w reżyserii Michała Zadary przyciągnął na Małą Scenę komplet najmłodszych fanów teatru wraz z rodzicami. Podobnie było z „Kopciuszkiem”, na którym tłumnie zjawili się uczniowie bydgoskich szkół.