logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Piękno tkwi w różnorodności - spotkania międzykulturowe
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla dzieci promujące postawę otwartości i tolerancji wobec zjawiska wielokulturowości. Celem projektu jest pokazanie najmłodszym, że przedstawiciele innych kultur żyją wśród nas, są naszymi sąsiadami, chodzą do tych samych szkół i jest to całkowicie naturalne.


Idea spotkań jest bardzo prosta. Na każde spotkanie zapraszany jest przedstawiciel innego państwa i odmiennej kultury, mieszkającego obecnie w Bydgoszczy. Tematem przewodnim są historie, wspomnienia, bajki, opowieści, mity ojczyzny naszego gościa. Swoje historie przedstawili już m.in. przedstawiciele Syrii, Włoch czy Ukrainy. Na kolejnych spotkaniach wybierzemy się w dalszą podróż po najróżniejszych zakątkach świata.

Gościem drugiego grudniowego spotkania będzie Michal Eze pochodzący z Nigerii - członek kolektywu muzycznego Ruff Puff Sound System, organizatora imprezy muzycznej Kultura Bassu.

Wiedza i doświadczanie wielokulturowości zabezpieczają przed stereotypami, pochopną oceną i poszerzają świadomość. Dzieci uczą się, że świat nie byłby tak ciekawy, gdyby nie był zróżnicowany. Trenowanie postawy otwartej i kwestionowanie stereotypów to główne cele projektu.

Spotkanie odbędzie się 27 grudnia (czwartek) o godzinie 17:00 w kawiarence Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5. Zapraszamy dzieci od 5 lat wraz z rodzicami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sfinansowano ze środków: Urzędu Miasta Bydgoszczy
Organizator: Fundacja BRWI
Partner: Bydgoszcz dla dzieci

Więcej informacji o projekcie znajduję się TUTAJ.