logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowy przewodnik po przemysłowej Bydgoszczy
Przemysłową historię naszego miasta będzie można poznać ze szczegółami. Wszystko za sprawą nowego przewodnika pt. "Bydgoszcz przemysłowa. Retro przewodnik - od warsztatu do fabryki". Wydawnictwo ilustrowane jest zdjęciami archiwalnymi.


"Bydgoszcz przemysłowa. Retro przewodnik - od warsztatu do fabryki". to pierwsza, popularno-naukowa publikacja dotycząca industrialnej historii Bydgoszczy. Jej autorką jest Bogna Derkowska-Kostkowska, kierownik Pracowni Dziedzictwa Kulturowego KPCK w Bydgoszczy.

Książka opisuje nieruchomości związane z rozmaitymi dziedzinami wytwórczości przemysłowej naszym mieście. Ilustrowana jest materiałami archiwalnymi przygotowanymi przez Archiwum Państwowe w Bydgoszczy oraz dawnymi reklamami prasowymi.

W związku z wydaniem przewodnika, 20 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy  odbędzie się spotkanie promujące wydawnictwo. Spotkaniu towarzyszyć będzie prelekcja na temat znaczenia dziedzictwa przemysłowego na przykładzie Poznania, którą wygłosi dr Gabriela Klause z Politechniki Poznańskiej.

Wstęp wolny.

Publikacja wydana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ukazała się dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu na jej realizację przez Miasto Bydgoszcz i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.