logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zobacz projekty młodych zdolnych bydgoszczan w bwa
Meble, sprzęty domowe i przedmioty codziennego użytku – to z nich studenci wzornictwa UTP zrobili sztukę. Ich projekty zobaczyć można w Galerii Miejskiej bwa.


Wernisaż wystawy projektów dyplomowych studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego to jednocześnie prezentacja  ostatniego roku studenckich działań na polu dizajnu.

Na wystawie zobaczyć można projekty mebli, różnego rodzaju siedzisk – od krzeseł przez fotele wielofunkcyjne, sprzęty wyposażenia wnętrz i rzeczy ułatwiających codzienne życie.

Wystawa w Galerii Miejskiej bwa odbywa się w ramach Young4Design, czyli konferencji i wystaw, które są pokazem kreatywności i możliwości studentów oraz absolwentów Wzornictwa UTP. To promocja kierunku, którego potencjał może być wykorzystany przez podmioty zewnętrzne.

Pretekstem do I edycji było wyprodukowanie przez firmę LoftDecora stołów będących wynikiem studenckiego konkursu. W tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną kolejne meble opracowane dla tej firmy i wybrany wariant wdrażany obecnie do produkcji.

Wernisaż wystawy odbył się 2 marca. Prace studentów UTP oglądać można do 18 marca.

Fot. T. Zieliński.