logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Czwartek w Bydgoszczy
Czwartkowe wydarzenia.

Dziś w Bydgoszczy.

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Marka Wróbla „W kolorze” (10.00, galeria Wspólna) oraz seanse filmowe: „Creative Control” reż. Benjamin Dickinson (16.00), „Jarocin. Po co nam wolność” reż. Leszek Gnoiński, Marek Gajczak (18.00) i „Paulo Coelho. Niesamowita historia” – POKAZ JEDNORAZOWY (20.15).

Pałac Młodzieży przyjmuje zapisy na półkolonie zimowe dzieci w wieku od 7 do 12. roku życia. Pierwszy turnus zaplanowano w dniach 30 stycznia – 3 lutego, drugi od 6 do 10 lutego – koszt jednego turnusu wynosi 200 zł. Zapisy w godz. 7.00-16.00 w pok. 107 (I piętro) Pałacu Młodzieży. W ramach DKF Niespodzianka film „Egzamin” reż. Cristian Mungiu (19.30).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy zaprasza na pierwsze w tym roku „Targowisko Kultury” (18.00) oraz pierwszą tegoroczną odsłonę Projektora – w styczniu zaplanowano dwa filmy Briana De Palmy – dziś obraz z 1993 r. „Życie Carlita”, czyli intrygująca historia pewnego gangstera (18.00). UWAGA! Biblioteka Główna i filie osiedlowe będą nieczynne w dniach 6 i 7 stycznia (piątek, sobota).

W Operze Nova sprzedaż on-line biletów na spektakle zaplanowane w pierwszym kwartale br. Repertuar na stronie internetowej Opery.

Filharmonia Pomorska zaprasza na powtórkę koncertu noworocznego – słynne arie i duety operetkowe w wykonaniu Anity Maszczyk (sopran) i Michała Musioła (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod kierunkiem Macieja Niesiołowskiego.

Muzeum Wodociągów – Galeria Wieży Ciśnień zaprasza do 6 stycznia do zwiedzania wystawy interdyscyplinarnej „Opowieści wigilijne”.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystawa „Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek biblioteki KULTURY”, którą można zwiedzać do 13 stycznia oraz wystawa plakatów Joanny  Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka czynna do 8 stycznia. UWAGA! W dniach 6-8 stycznia (piątek-niedziela) Biblioteka Głowna UKW będzie nieczynna. Natomiast do 21 lutego Instytut Fizyki zaprasza na interaktywną wystawę edukacyjną „Świat zmysłów”, która jest prezentowana w budynku Instytutu przy placu Weyssenhoffa 11, sala 13 (parter), czas zwiedzania (lekcja wystawowa) 60-75 minut. W tygodniu wyłącznie dla grup zorganizowanych – konieczna rezerwacja, w soboty – dzień dla osób indywidualnych.

Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę zdjęć znakomitej aktorki, Jessiki Lange „Unseen” – ekspozycja prezentowana będzie do 29 stycznia i jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji festiwalu Camerimage, ponadto w Galerii bwa wystawa malarstwa Magdaleny Solich, która do 12 stycznia przyszłego roku czynna będzie w Galerii Brda przy ul. Dworcowej 94, natomiast w Galerii Kantorek wystawa pokonkursowa „Sąsiedzi” (w małym formacie), którą można zwiedzać do 14 stycznia.

Do 12 stycznia w Muzeum Fotografii prezentowana będzie wystawa Regional Press Photo 2016.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzenia wystawy „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety” w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej – prezentowana będzie do 26 lutego. Z kolei w budynku Zbiorów Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej (ul. Mennica 2) do 12 lutego prezentowana jest ekspozycja „Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle źródeł archeologicznych”, natomiast w Exploseum (ul. Alfreda Nobla) do 31 marca druga edycja popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”.
UWAGA! Muzeum Okręgowe zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat do spędzenia ferii w Muzeum. Zajęcia są bezpłatne, odbywać się będą w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8 oraz w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11, od wtorku do piątku w dniach od 31 stycznia do 10 lutego, w godz. 10.00-13.00. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 52 58 59 911, -914 lub -910.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- w związku z przebudową estakady na ul. Wojska Polskiego – szczegóły TUTAJ,
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Bez planowych przerw w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea).

Zachmurzenie duże z opadami śniegu, temperatura maksymalna -3 stopnie Celsjusza przy odczuwalnej sięgającej -9 stopni.