logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Krzysztof Kowalewski z nagrodą na bydgoskich Animocjach
Wybitny aktor Krzysztof Kowalewski otrzyma nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dubbingu Filmów Animowanych na bydgoskim Festiwalu Animocje. Wręczenie nagrody i spotkanie z laureatem odbędzie się 9 kwietnia.


 To już ósma edycja Festiwalu Filmów Animowanych Animocje, ale dopiero po raz czwarty wręczona zostanie nagroda dla mistrzów dubbingu. Wcześniej odebrali ją Jarosław Boberek, Joanna Jabłczyńska i Arkadiusz Jakubik.

Bydgoski festiwal jako jedyny w Polsce przyznaje nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dubbingu Filmów Animowanych. W tym roku otrzyma ja prawdziwy mistrz - Krzysztof  Kowalewski, który użyczał głosu w takich animacjach jak "Rio", "Wallace i Gromit" czy "Ratatuj". Wręczenie nagrody i spotkanie z laureatem odbędzie się 9 kwietnia.

Krzysztof Kowalewski urodził się w 1937 roku w Warszawie. Jest aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i radiowym. Szerokiej publiczności znany jest głównie z licznych ról komediowych. Wielką popularność zdobył dzięki wcielaniu się w radiową postać Pana Sułka w znanym słuchowisku “Kocham pana, panie Sułku”.

W kinie debiutował w wieku 23 lat w epizodycznej roli w legendarnych “Krzyżakach” (1960) Aleksandra Forda. Jego filmowy dorobek obejmuje około 120 ról w filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał też ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.
 
Widzowie uwielbiają jego role w absurdalnych komediach Stanisława Barei “Nie ma róży bez ognia” (1974), “Brunecie wieczorową porą” (1976) , “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (1978) i w kultowym “Misiu” (1981). Komediowe role kontynuował m.in. w “Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego z 1998 roku


8. Festiwal filmów Animowanych Animocje odbędzie się w dniach 8 - 14 kwietnia 2018, w Kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 

Więcej szczegółów na www.mck-bydgoszcz.pl