logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ikony fotografii oczyma najmłodszych
Galeria Miejska bwa zaprasza najmłodszych bydgoszczan do wzięcia udział w warsztatach dotyczących fotografii. Dzieci pracować będą na wybranym zdjęciu z trwającej do końca stycznia wystawy kolekcji fotografii Loli Garrido „In the stream of time”.


Jak edytować zdjęcia za pomocą wyobraźni? Na to pytanie odpowiadać będą uczestnicy zajęć pod nazwą „Dziecko na warsztat”. To cykl organizowany przez Galerię Miejską bwa – w każdą środę stycznia (godzina do ustalenia z grupą). To półtoragodzinne warsztaty dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, które poprzedzone są oprowadzaniem po aktualnych wystawach.  Na styczniowych warsztatach kuratorki z bwa chcą wraz z dziećmi podjąć dialog z ikonami fotografii XX wieku. Każdy otrzyma wydruk jednej z prac, wchodzących w skład wystawy „In the stream of time” i podda go obróbce własnej wyobraźni.

Zapisy: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl lub pod nr tel. 52 339 30 62.

Ci, którzy nie byli jeszcze na wystawie kolekcji fotografii Loli Garrido, mają czas do 29 stycznia. „In teh Stream of Time” to niezwykły zbiór hiszpańskiej znawczyni sztuki, kuratorki wielu wystaw, Loli Garrido, który pozwala widzom prześledzić historię fotografii od połowy XIX wieku do lat dziewięćdziesiątych wieku XX.

Kolekcja obejmuje dziewięćdziesiąt prac, autorstwa sześćdziesięciu jeden mistrzów fotografii, takich jak: Henri Cartier-Bresson, Man Ray, Dorothea Lange, Alexander Rodchenko, Robert Capa, Diane Arbus, Cindy Sherman, Nan Goldin i innych. Długa lista obejmuje zarówno pionierów fotografii, jak i wielkich europejskich i amerykańskich autorów lat dwudziestych i trzydziestych. U boku legendarnych nazwisk fotoreportażu, kolekcja prezentuje osiągnięcia twórców historycznej awangardy, rewolucyjnych fotografów mody, jak i uznanych artystów współczesnych.

Dodatkowym atutem wystawy będzie specjalna prezentacja prac autorstwa jednej z najciekawszych fotografek XX wieku, która była naocznym świadkiem ewolucji kultury pop. Portrety autorstwa Lindy McCartney zgodzili się użyczyć Festiwalowi CAMERIMAGE i Galerii Miejskiej bwa Paul McCartney wraz z córką Mary McCartney, którzy sprawują pieczę nad dorobkiem Lindy. Będą to wybrane portrety, które powstawały na przestrzeni trzydziestu lat kariery Lindy (1965-1997).

Wystawa zorganizowana we współpracy z diChroma photography, Madryt, Hiszpania
Kuratorka: Lola Garrido
Producent: Fundacja Tumult, Festiwal CAMERIMAGE, Marek Żydowicz
Współorganizator: Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Początek: 13.11.2017, godz. 18:00
Wernisaż – wstęp wolny
Koniec: 28.01.2018
Bilety: normalny 10 PLN, ulgowy 5 PLN