logo miasta - trzy kolorowe spichrze

„Bydgoszcz The Wall Show. Polska droga do wolności” w Kinie Adria
Premiera filmu Jarka Kuropatwińskiego „Bydgoszcz The Wall Show. Polska droga do wolności” odbędzie się w Kinoteatrze Adria 19 marca. To historia walki pokazana przez pryzmat losów małego chłopca.


Film jest fabularyzowanym zapisem z premierowego wykonania „Bydgoszcz The Wall Show w Teatrze Polskim”. Ujęcia koncertowe przeplatają się ze zdjęciami archiwalnymi oraz zdjęciami nakręconymi specjalnie do tego filmu.
Film to historia polskiej walki o wolność pokazana przez pryzmat losów Polishpinka – chłopca, który w trakcie wojny stracił ojca (lotnika walczącego w bitwie o Anglię), przeżywa okres komunistycznej indoktrynacji, z której pomaga mu wyzwolić się muzyka rockowa. Zaczyna działać w nielegalnej opozycji antykomunistycznej.

Premiera filmu odbędzie się 19 marca o godz. 16.30 w Kinoteatrze Adria (ul. Toruńska 30). Wstęp wolny.
Premiera filmu jest imprezą towarzyszącą oficjalnym obchodom upamiętniającym 36. rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981, organizowanym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego.

Warto wiedzieć:
25 października 2014 na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbyła się premiera widowiska „Bydgoszcz THE WALL Show”, stworzonego z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Widowisko to było hołdem dla osób, które walczyły o naszą wolności.  „Bydgoszcz THE WALL Show” to koncert w pełni live, w trakcie którego zespół The Echoes Project zagrał muzykę z płyty „The Wall” zespołu Pink Floyd z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Symfoników Bydgoskich oraz chóru dziecięcego Mezza Voce. Koncert ten stał się fundamentem dla filmu w reż. Jarosława Kuropatwińskiego. Na tle muzyki „The Wall”, film ten pokazuje historię polskiej walki o wolność przez pryzmat losów Polishpinka.