logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoscy obcokrajowcy mówią „Jesteśmy tutaj!”. I zapraszają na koncert
Przedstawiciele niemal 50 narodowości mieszkają w naszym mieście – to w Bydgoszczy studiują, pracują, zakładają rodziny. Właśnie im dedykowana jest akcja „Jesteśmy tutaj!”, której finałem będą uroczyste koncerty i wystawa fotografii ukraińskiego reżysera Pavlo Gladkova. Wszystko w ramach inicjatywy „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”.


W czwartek 20 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury odbędą się wydarzenia pokazujące wielonarodowe oblicze Bydgoszczy.  Najważniejszym z nich będzie międzynarodowy koncert „Jesteśmy tutaj!”, podczas którego wystąpią mieszkający nad Brdą artyści z Łotwy, Chin, Ukrainy i Włoch. Akompaniować będzie im orkiestra absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, a koncert poprowadzi polsko  - ghański duet prezenterów. Wieczór zakończy koncert grupy „Konopie” pod kierownictwem założycielki, Adeli Konop.

Przygotowano także wystawę fotografii Pavlo Gladkova. Ten ukraiński reżyser i autor dokumentów telewizyjnych, od kilku lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy. Dla projektu „Jesteśmy tutaj!” sfotografował kilkudziesięciu mieszkańców miasta pochodzących z innych krajów, tworząc „portret” wielonarodowej Bydgoszczy.

Organizatorem koncertu „Jesteśmy tutaj” jest Forum Obywatele Bydgoszczy.

Koncert odbędzie się 20 kwietnia 2017 w Miejskim Centrum Kultury o godz. 20.00 Po jego zakończeniu odbędzie się wernisaż wystawy, a o godz. 21:30rozpocznie się koncert grupy „Konopie” po kierownictwem Adeli Konop.

Wstęp wolny.