logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Ottorino Respighi, Sonata h-moll na skrzypce i fortepian - III OKI

2019-09-17 19:00
2019-09-17 21:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Koncert
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Specjalnie dla Gości festiwalowego koncertu podstawiony zostanie autobus, na godz. 18:00, przy siedzibie MCK w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12 - 14), który przywiezie ich do Pałacu Nowego w Ostromecku, a po imprezie odwiezie do Bydgoszczy.
Ottorino Respighi, Sonata h-moll na skrzypce i fortepian
– koncert pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Michał Szałach (skrzypce), Justyna Jażdżyk (fortepian: Bechstein, XIX w.)
Michał Szałach – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Pawła Radzińskiego (dyplom z wyróżnieniem), oraz Stażu Artystycznego w zakresie kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, w klasie profesorów Mai Nosowskiej i Jana Staniendy. W 2015 roku obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych, jednocześnie podjął pracę w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta prowadząc klasę kameralistyki oraz skrzypiec (wspólnie z Vadimem Brodskim oraz Mariuszem Patyrą ). Laureat V nagrody na VII Konkursie Skrzypcowym im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie (2008), a także I nagród (wraz z BMF Piano Trio) na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Salonikach w Grecji (2010) oraz St Martin’s International Chamber Music Competition w Londynie, pod artystycznym patronatem słynnego Sir Nevilla Marrinera. Uczestnik najbardziej prestiżowych konkursów muzyki  kameralnej, takich jak 62. Międzynarodowy Konkurs ARD w Monachium (2013), 8. Międzynarodowy Konkurs Franz Schubert und die Music der Moderne w Grazu (2012). W roku 2013 ukazała się debiutancka płyta BMF Piano Trio, wydana przez CD Accord. Nagrywał też dla Polskiego Radia. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Młoda Polska” 2012r.) oraz „Dartington International Summer School” ( 2011r.). Koncertował jako solista i kameralista w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Łódkiej, NFM we Wrocławiu, Dworze Artusa w Toruniu oraz w ramach znaczących festiwali, takich jak Emanacje, Eastern Waves, Musica Polonica Nova, Letnie Koncerty na Grochowskiej. Występował także w wielu krajach Europy, m.in. we Włoszech, w Niemczech, Czechach, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Finlandii. Jako solista koncertował z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte. Wielokrotnie prawykonywał dzieła przodujących kompozytorów polskich takich jak Hanna Kulenty, Jan Duszyński, Marcin Masecki. Od 2009 roku jest muzykiem Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Dr Justyna Jażdżyk – ukończyła Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Arthura Rubinsteina w Bydgoszczy, z wyróżnieniem za osiągnięcia pianistyczne. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu profesora Józefa Stompla, z wynikiem bardzo dobrym z fortepianu. Na macierzystej uczelni skończyła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej. W roku 2015 również na katowickiej akademii uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, szlifowała także swoje umiejętności na Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych. Od 2003 roku pracuje jako nauczyciel fortepianu na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka oraz kameralistka, występując w różnych składach instrumentalnych i na wielu scenach muzycznych takich jak: Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, sala koncertowa Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, aula im. Bolesława Szabelskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, Sala Koncertowa Collegium Copernicanum w Bydgoszczy, Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Ośrodek Kultury im. Fryderyka Chopina w Szafarni, Sala Koncertowa Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, Sala Koncertowa Pałacu w Ostromecku, Sala Rotundowa Pałacu w Lubostroniu, sala widowiskowej Teatru w Grudziądzu. W jej repertuarze znajdują się utwory polskich kompozytorów współczesnych, których twórczość propaguje podczas koncertów na terenie całego kraju.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl