logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kalendarium imprez

Bydgoszcz z kajaka - Dzika Brda w sercu miasta

2018-07-14 09:30
2018-07-14 14:30
Ośrodek Na szlaku Brdy
Turystyka
Ośrodek Na szlaku Brdy

Rzeka Brda jest jedną z piękniejszych rzek w naszym kraju. Jej malownicze zakole tworzą Bory Tucholskie, liczne jeziora - również te sztuczne jak Zalew Koronowski. Rzeka jest też integralną częścią Bydgoszczy.
W sobotę (14.07) zaprosimy Was do wspólnego zwiedzania jej dzikiego odcinka. Swoją kajakową podróż zaczniemy „Na szlaku Brdy” ośrodek kempingowo-namiotowy skąd spłyniemy do rozlewiska w Smukale. Po pokonaniu zapory wodnej będziemy kontynuować swoją podróż w kierunku ścisłego centrum miasta. Po drodze mijać będziemy punkt poboru wody pitnej dla bydgoszczan, śluzę Okolę oraz wszystkie najważniejsze mosty starej Bydgoszczy. To co Was z pewnością zaskoczy to fakt, że rzeka w ścisłym centrum potrafi przybrać dzikie oblicza.
Zapisy:
Na spływ obowiązują zapisy mailowe. Aby zapewnić sobie miejsce należy wysłać wiadomość na adres obywateldziala@gmail.com. Jedna osoba może zarezerwować max. 2 miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Opłaty:
Spływ jest darmowy natomiast mogą pojawić się dodatkowe opłaty jeśli uda nam się ześluzować na śluzie miejskiej (ok. 5 zł od kajaka).
Wiek uczestników:
Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział wyłącznie pod opieką dorosłych.
Dojazd:
Do ośrodka można dotrzeć docierając MZK do Smukały następnie idąc czerwonym szlakiem (Maksymilianowo - Gosieradz wirtualneszlaki.pl/szlaki-piesze/maksymilianowo-goscieradz-szlak-klubu-turystow-pieszych-talk-pieszy-czerwony ).
Finał:
Kończymy ok. g. 14.00 w okolicy Wyspy Młyńskiej.
Zadania współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.

____________________    
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).     
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl     
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl