logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kalendarium imprez

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

2018-06-14 00:00
2018-06-15 03:00
Różne lokalizacje
Konferencja
RBDP2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje
VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania”.
Spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 14-15 czerwca 2018 roku. Organizatorzy zachęcają do zapisów oraz udziału. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje termin nadesłania zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 czerwca 2018 roku.
Spotkanie odbywa się w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.
Funkcjonujące od 2016 r. Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej to otwarta platforma współpracy o zasięgu ogólnopolskim, którą tworzą muzea oraz inne instytucje kultury i podmioty programowo zajmujące się dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym, zorganizowane w sieć (obejmującą swym zasięgiem wszystkie regiony kraju), w celu wypracowania i wdrożenia doktryny dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, jego ochrony, zarządzania, upowszechniania i promocji.
W ramach 2-dniowego spotkania, poświęconego tematyce zarządzania szlakami kulturowymi dziedzictwa technicznego oraz turystyce industrialnej, przewidziane są wystąpienia oraz panel dyskusyjny ekspertów.
Podczas spotkania, odbywającego się w ramach tegorocznych obchodów Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego, uczestnicy zapoznają się m.in. z obiektami miejskiego, turystycznego Szlaku Wody, Przemysłu
i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O.
Pełne informacje o spotkaniu:
www.muzeum.bydgoszcz.pl/sesje_konferencje

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl