logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

T.LOVE 35-lecie

2017-12-17 19:00
2017-12-17 22:00
Estrada Stage Bar
Koncert
Estrada Stage Bar

support: Kwartyrnik
bilety w trzech pulach: 55 / 60 / 65 zł
dostępne niebawem w:
- Cartridge World, Dworcowa 66, godz: 10-18
- Park 17 centrum zabaw i trampolin, Chodkiewicza 17, godz 10- 21
- Po Co, Długa 61, godz.: 8- 20
- klub Estrada, w dniach i godzinach otwarcia
Ikona polskiego rock&rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel wraca na deski klubu Estrada stagebar z okrągłym jubileuszem! Już 17 grudnia formacja Muńka Staszczyka świętować będzie wraz z bydgoską publicznością swoje 35-lecie. Nie zabraknie największych przebojów zespołu, jak również utworów z najnowszej płyty "T.Love", która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku. Grudniowy występ T.Love poprzedzi występ supportu - Kwartyrnik.
35 lat na scenie, 11 albumów studyjnych, spośród których większość zyskało status złotych płyt, niezliczona ilość przebojów bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego rock'n'rolla, a wreszcie bezkonkurencyjna energia sceniczna i rzesze wiernych fanów - tak w skrócie podsumować można karierę legendarnej grupy T.Love, która powstała w 1982 roku w Częstochowie.
Ekipa Muńka, oprócz największych hitów, które od ponad trzech dekad zachwycają serca fanów zagra materiał z najnowszego krążka. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Album - jak mówi Muniek - ostro buja muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem.
www.facebook.com/TLovePage/
Kwartyrnik
Po rosyjsku – kwartirnik. Po ukraińsku – kwartyrnyk. Na potrzeby polskiego słuchacza – Kwartyrnik, a więc połączenie wpływów wschodnich z polskim brzmieniem.
Idea koncertów w mieszkaniu – bo właśnie takie znaczenie skrywa się za tymi słowami – zrodziła się w czasach komunizmu, gdy niepokorni artyści, którzy nie wpisywali się w promowaną odgórnie muzykę, zmuszeni byli szukać innych miejsc na wykonywanie swojej muzyki. W ten sposób rodziły się legendy, które zmieniły oblicze muzyki na Wschodzie – przez „sceny” w mieszkaniach przewinęli się tak muzycy rockowi, alternatywni, jak i bardowie i pieśniarze.
Po latach, choć system upadł, a państwa zmieniły swe nazwy, na Wschodzie idea kwartyników wciąż jest żywa – tamtejsi muzycy nadal lubią dawać mniejsze koncerty w ograniczonej przestrzeni, gdzie bliskość między nimi a słuchaczami często ogranicza się do stołu, gdzie stoją butelki. Magiczny klimat, pełna interakcja twórców i odbiorców, szczerość przekazu i czysta radość grania – właśnie tym charakteryzują się wschodnie kwartyrniki.

Historia każdego zespołu zaczyna się od spotkania. W wypadku Kwartyrnika była to wiosna 2015 roku, deszczowy wieczór i legendarna knajpa Corso przy pl. Zbawiciela. To właśnie tam dwóch pasjonatów Wschodu – Bartosz Andrejuk i Tomasz Piechal – poznali się i przybili pierwsze serdeczne piątki. Kilka miesięcy później zgadali się, że niezależnie od siebie, podczas kolejnych swych podróży na Ukrainę, trafili na świetne imprezy - kwartyrniki. Niezatarte wrażenia z tego doświadczenia szybko zaowocowały decyzją – trzeba to zrobić w Polsce!
Apetyt rośnie w miarę grania i szybko po sukcesie pierwszego koncertu powstała inicjatywa kolejnego występu – tym razem z własnymi piosenkami. Z połączenia poezji Bartka i tekstów oraz muzyki Tomka szybko wykuto pierwsze numery zespołu. Debiutanckie nieśmiałe kompozycje na tyle spodobały się innym zaproszonym muzykom, że ci w błyskawiczny sposób dołączyli się do procesu twórczego i aranży.
W ten sposób, kilka miesięcy po imprezie, w marcu 2016 roku grupa znajomych weszła do Tarchostudia i nagrała premierowy album zespołu Kwartyrnik, który gra i tworzy w następującym składzie:
Tomasz Piechal - wokal, gitara akustyczna
Bartek Andrejuk - wokal, poezja
Igor Spolski - chórki, mandoliny, banjo i ukulele
Sidney Polak - chórki, perkusja, przeszkadzajki.
Michal "Afrojax" Hoffmann - chórki, gitara akustyczna, bas
Leszek Zając - chórki, bas
Damian Orłowski - skrzypce, klawisze
Idea ich grania zasadza się na prostych, wywodzących się z kwartyrników, wartościach: szczerość przekazu i grania oraz radość z interakcji z ludźmi.
I właśnie w tym duchu powstał ich debiutancki krążek.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl