logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trasa Uniwersytecka II. Rondo na ul Ujejskiego. Raport nr 9
W poniedziałek (11 września) rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Drogowcy wkraczają na ul. Ujejskiego. Na jej połączeniu z ulicami Glinki i Karpacką wybudowane zostanie rondo.


Nowe rondo wraz z modernizowanymi ulicami ma za zadanie połączyć południowy odcinek Trasy Uniwersyteckiej z północną jezdnią al. Jana Pawła II. Do ronda podłączona będzie ulica Karpacka i zachodnia część ul. Ujejskiego (w stronę Tucholskiej). Dzięki temu mieszkańcy Wzgórza Wolności będą mieli po zakończeniu inwestycji nadal łatwy dostęp do nowego węzła drogowego. Przejazd nad ul. Jana Pawła II będzie odbywał się natomiast wiaduktem.W związku z tym etapem prac zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki, Karpacka (wszystkie wloty). Linia nr 66 od dnia poniedziałku zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną. Autobusy w kierunku ul. Wąbrzeskiej od ronda Kujawskiego pojadą ulicami Kujawską, Jana Pawła II, Glinkami, Cmentarną i Dobrzyńską. Trasa linii autobusowej nr 86 nie ulega zmianie. Mieszkańców południowej części Wzgórza Wolności prosimy o korzystanie z ulic Tucholskiej oraz Sokolej.Warto wiedzieć

Wartość całego projektu związanego budową II etapu Trasy Uniwersyteckiej szacowana jest na ponad 36 mln zł. W ostatnich tygodniach podpisana została umowa na dofinansowanie robót kwotą 30 mln zł. To maksymalny poziom unijnego wsparcia dla tego typu projektów.