logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Trasa Uniwersytecka II. Kolejne prace i zmiany w organizacji ruchu. Raport nr 14
Na modernizowanej ul. Glinki od Magnuszewskiej do Zelwerowicza wprowadzono ruch dwukierunkowy. Rozbudowa ulicy jest częścią inwestycji polegającej na przedłużeniu Trasy Uniwersyteckiej. Jej koszt to blisko 30 mln zł.


W czwartek od ronda na połączeniu Magnuszewskiej-Glinki-Rozłogi do ulicy Zelwerowicza wprowadzono ruch dwukierunkowy. Ruch z ul. Magnuszewskiej w kierunku ulicy Glinki został przełożony na zachodnią jezdnię ul. Magnuszewskiej. Zjazd z ul. Glinki w ul. Magnuszewską odbywać się będzie połówkowo po istniejącej nawierzchni jezdni ulicy Magnuszewskiej. Pozwoli to przebudować wschodnią jezdnię. Na rondzie przy Magnuszewskiej dostępne są wszystkie relacje.

Nadal zamknięty dla ruchu jest odcinek ulicy Glinki od ul. Cmentarnej do skrzyżowania ul. Boya Żeleńskiego. Odbywa się tam najwięcej robót. Wykonywane są dolne warstwy konstrukcyjne jezdni. Drogowcy w trakcie robót starają się zapewnić dojazd do posesji  mieszkańców i garaży. Ruch na ulicy Glinki od strony al. Jana Pawła II możliwy jest tylko w kierunku ulicy Cmentarnej.

Kolejne roboty są realizowane również  na wiadukcie. Powstają obecnie kapy chodnikowe. Przebudowywana jest poza tym południowa jezdnia al. Jana Pawła II.