logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Tramwaje zamówione, kupujemy autobusy
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przygotowują się do zakupu kilkunastu nowych pojazdów. Wszystkie zgodnie z nowymi standardami komunikacji miejskiej będą wyposażone m.in w klimatyzację oraz bezprzewodowy Internet.


Miejska spółka ogłosiła przetarg na 11 autobusów o długości około 18 metrów, którymi jednocześnie będzie mogło podróżować co najmniej 135 pasażerów. Wszystkie z zamawianych pojazdów będą miały niską, antypoślizgową podłogę. Zostaną wyposażone w czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi głosowych. Tabor ma spełniać oczekiwania osób niepełnosprawnych.  Zamawiane autobusy zgodnie z wprowadzonymi standardami będą wyposażone m.in. w bezprzewodowy Internet oraz klimatyzację. Nowe przegubowce będą też przyjazne dla środowiska. Jednym z warunków, który zostanie zapisany w specyfikacji przetargowej będzie wymóg wyposażenia pojazdów w silniki spełniające nowy standard emisji spalin Euro 6. Poza tym wnętrze pojazdów będzie monitorowane.
O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena , technologia wykonania i liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Autobusy z nowej dostawy mają wyjechać na ulice wiosną przyszłego roku.

- Za nami przetarg na dostawę 21 nowoczesnych tramwajów mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. -  Teraz przez miejską spółkę zamawiamy nowe autobusy. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy niezbędnej infrastruktury i zakupu pierwszych elektrobusów. Wyłoniliśmy też wykonawców nowych buspasów i torowisk. Dzięki tym inwestycjom bydgoszczanie będą mogli podróżować jeszcze szybciej i wygodniej.  

Ważne liczby:

 

  • Wiosną flotę autobusów wzmocni 11 nowych przegubowców
  • W przyszłym roku planowane jest zamówienie pierwszych 5 elektrobusów