logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rusza remont ul. Zamczysko
W środę (11 lipca) rozpocznie się remont ul. Zamczysko na odcinku Armii Krajowej- Pod Skarpą. Ulica zyska nową nawierzchnię, dobudowane zostanie też pobocze. To kontynuacja inwestycji z ubiegłego roku kiedy przebudowany został odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Pod Skarpą. Prace w raz z remontem ul. Żmudzkiej pochłoną 5 mln zł.


Ulicą Zamczysko przebiega jedna z 3 tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne. W poniedziałek ruszy jej remont. Do 31 sierpnia ulica będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy w drodze z Fordonu do Myślęcinka powinni kierować się na ulicę Kamienną.

Inwestycja na ul. Zamczysko zakłada m.in. likwidację przewężeń jezdni, ułożenie nowej nawierzchni, dobudowanie poboczy i utwardzenie rejonu przystanków autobusowych. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie. Na wyremontowanej jezdni w sąsiedztwie zabudowań zamontowane zostaną progi zwalniające wyspowe. Wymuszą one respektowanie ograniczeń prędkości i umożliwią w przyszłości skierowanie w ten obszar komunikacji publicznej. Inwestycje w tym rejonie miasta koordynowane są z gminą Osielsko, która prowadzi również rozbudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą).

W skład drugiego pakietu remontów ulic wchodzi też ulica Żmudzka od Gajowej do kościoła. Wykonawca przejmie ten plac budowy już w środę (4 lipca). Planowana jest tam wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników oraz wymiana krawężników. Poza tym do wykonania są zatoki parkingowe wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy. Wykonawca prac na obu ulicach będzie firma Kobylarnia S.A.

Obecnie trwają też odbiory prac  wykonanych na  ulicach : Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego i jezdni serwisowej ul. Wyszyńskiego. Te remonty pochłonęły 4 mln zł. Planowane są też kolejne prace  m.in. na ulicach Krasińskiego i Stawowej. Na wszystkie zadania związane z odnową ulic zarezerwowano w budżecie 12 mln zł.

Remont ul. Zamczysko w liczbach:

 

  • Długość odcinka 2110 m
  • Liczba progów wyspowych – 6 par