logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe rondo wkrótce w budowie
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny wybrał wykonawcę odpowiedzialnego za budowę nowego ronda, które połączy ulicę M. Dziatkiewicza oraz B. Raczkowskiego. Ułatwi to przede wszystkim dojazd do terenów inwestycyjnych od strony osiedla Kapuściska. Inwestycja kosztować będzie blisko 600 tysięcy zł.


W momencie budowy ul. Raczkowskiego miała charakter ślepej ulicy zakończonej wyspą centralną, ułatwiającą zawracanie. Ulica Dziatkiewicza znajdowała się już za ogrodzeniem, na terenie dawnych zakładów chemicznych. Po przejęciu szeregu ulic na terenach przemysłowych przez miasto z końcem 2015 roku  (w tym ul. Dziatkiewicza) możliwe było zaprojektowanie połączenia obu ulic. Dokumentacja powstała na zlecenie BPPT. Zakłada ona  doprowadzenie do istniejącego zakończenia ulicy Raczkowskiego dwóch wlotów ul. Dziatkiewicza (w kierunku Kapuścisk i ul. Bydgoskich Przemysłowców). Poprawi to dojazd do firm zlokalizowanych wzdłuż ul. Raczkowskiego od strony osiedla Kapuściska oraz podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Zaplanowano także dobudowanie niezbędnych fragmentów chodników, ścieżek rowerowych oraz odwodnienia.

Wszystkie prace zostaną zrealizowane w ciągu około 3 miesięcy. Będą kosztować 571 tysięcy złotych. Wykonawca – firma Dromaks  udzieli też 5-letniej gwarancji. Warto dodać, że odcinek ulicy Dziatkiewicza od planowanego ronda do ul. Wojska Polskiego został wyremontowany w ubiegłym roku. Odnowiono też nawierzchnie na ulicach Wojska Polskiego i Szpitalnej.
W tym roku realizowane są kolejne prace na ulicach stanowiących dojazd do terenów inwestycyjnych. Trwa przebudowa odcinka ul. Wojska Polskiego wraz z pętlą tramwajową na Kapuściskach. Zaawansowane roboty  prowadzone są również na ul. Glinki na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Dąbrowa. BPPT przygotowuje się również do budowy nowego połączenia terenów inwestycyjnych z ul. Nowotoruńską.