logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Lepsze warunki w centrum krwiodawstwa
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przygotowuje się do rozbudowy. Ogłoszony został przetarg na wykonanie prac projektowych i budowlanych.


Budynek przy ul. Markwarta ma dzięki rozbudowie zyskać dodatkowe 800 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Powstaną nowe pomieszczenia  o charakterze biurowym i magazynowym oraz salka konferencyjną. By osiągnąć ten cel budynek zostanie nadbudowany na wysokości I i II piętra. Poza tym planowane jest między innymi dobudowanie windy oraz schodów. RCKiK  zamierza też remontować część istniejących pomieszczeń. Usprawni to funkcjonowanie jednostki oraz poprawia się warunki dla krwiodawców.  Obecnie ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu oraz prac budowlanych. Zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

Warto wiedzieć

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy prowadzi działalność polegającą na różnorakim obrocie krwią. Mimo ogromnych postępów jakie czyni medycyna nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby zastąpić krew. Jest ona niezbędna  do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Bez niej nie byłoby możliwe leczenie wielu chorób. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów- krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek. Wszystkie informacje na temat tego gdzie i w jaki sposób możesz oddać krew są dostępne na stronie jednostki www.rckik-bydgoszcz.pl

Fot. RCKiK