logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Łatwiej zaparkujemy na Kapuściskach
Kolejne 50 miejsc postojowych powstanie wkrótce przy ul. Szarych Szeregów. To już kolejny projekt związany z budową parkingów w tej części osiedla Kapuściska. Zadanie realizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe miejsca parkingowe powstaną w dwóch lokalizacjach. 23 miejsca będą zlokalizowane pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13. To kontynuacja zadania sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc. Łącznie na place pomiędzy budynkami będzie mogło zaparkować 38 pojazdów.

Nowe miejsca będą też dobudowane  prostopadle do ulicy na wysokości bloku z numerem 2. Zaprojektowano tam aż 27 stanowisk. Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. W zakres prac wchodzi też budowa nowego chodnika oraz przebudowa sieci elektrycznej i teletechnicznej.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Wpływ na wybór najkorzystniejszej oferty będą miały cena, termin prowadzenia prac oraz okres gwarancji. Wstępnie planowane jest zakończenie wszystkich robót budowlanych w okresie 3 miesięcy.

Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o ten program przed 2 laty powstał też duży parking przy ul. Sandomierskiej.

Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo