logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Europejski lider będzie produkował w Bydgoszczy
Sprzedano kolejną inwestycyjną działkę w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jej nabywcą jest lider europejskiego rynku producentów opakowań kosmetycznych.


Politech Sp. z o.o. to europejski lider, ceniony na całym świecie producent opakowań kosmetycznych. Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego kupił działkę o pow. 2,7 ha i planuje na niej wybudować zakład o wielkości co najmniej 5 tys. m kw.

- Cieszymy się, że kolejny przedsiębiorca docenił potencjał Bydgoszczy, naszego Parku i dołączył do grona inwestorów – mówi Andrzej Półgrabski, prezes BPPT. – Pozyskaliśmy dwóch nowych inwestorów. Oprócz Politechu bowiem działkę o powierzchni 1,1 ha zakupiła w ostatnim czasie firma Trans Expert. Tylko w ramach tych dwóch transakcji BPPT sprzedał 3,8 ha terenów. W zeszłym roku łącznie sprzedanych zostało 6,1 ha – dodaje.

Politech, nowy inwestor w BPPT, od 20 lat specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Zapewnia kompleksową obsługę klienta zgodną z ideą „od pomysłu do produktu”. Posiada nowoczesny park maszynowy, umożliwiający projektowanie i wytwarzanie form wtryskowych, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz zdobienie produktów metodą hot stampingu, metalizacji próżniowej i lakierowania UV. Inwestycja na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego umożliwi tej firmie automatyzację procesów produkcyjnych, a to pozwoli uzyskać najwyższą jakość niezbędną do obsługi globalnych partnerów biznesowych.

Warto wiedzieć:

Na terenie BPPT do sprzedaży jest jeszcze ok. 72 ha terenów pod nowe inwestycje. W sumie to kilkanaście nieruchomości, które można wydzielić na potrzeby poszczególnych kontrahentów, z przeznaczeniem pod inwestycje usługowo-produkcyjne i magazynowe.