logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Elektronik z nową pracownią
Trwa budowa nowej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych na Skrzetusku. Inwestycja pochłonie 14 mln zł. Kolejne prawie 2 mln zł kosztować będzie budowa nowej pracowni urządzeń techniki komputerowej. Zdobyliśmy na ten cel unijne dofinansowanie.


Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych rozpoczęła się latem. W pierwszej kolejności zleciliśmy budowę nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Powstaje ona od strony ul. Wyczółkowskiego i będzie sąsiadować z budynkiem internatu. Obiekt o wymiarach 43 x 23 m pomieści  boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów.

Do tej pory wykonano między innymi  fundamenty i ściany. W najbliższych tygodniach wykonawca planuje montaż stropów i dźwigarów, na których oprze się dach. Zakończenie tej inwestycji planowane jest latem przyszłego roku.
Istniejąca sala gimnastyczna przylegająca do budynku głównego jest niepełnowymiarowa. Lekcje wychowania fizycznego można prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowego budynku jednocześnie w komfortowych warunkach będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów.  

Z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszych warunków kształcenia młodzieży przy ZSE wybudowana zostanie też nowa pracownia urządzeń techniki komputerowej. Umowę podpisano z  firmą PUBR, która  odpowiada również za budowę hali sportowej. W trakcie przetargu na to zadanie oszacowała ona wartość robót na kwotę blisko 1,8 mln zł.
Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę istniejącego łącznika pomiędzy budynkiem starej sali gimnastycznej a szkołą. Parterowy budynek, który powstanie w miejscu łącznika będzie miał wymiary 15x16 metrów. W sali techniki komputerowej założono stanowiska dla 20 uczniów i nauczyciela. Będzie ona dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Zakończenie tego zadania planowane jest wstępnie również w wakacje.

Inwestycje wokół ul. Karłowicza

Obecnie w tej części miasta pomiędzy ulicami Wyczółkowskiego i Ogińskiego trwa również budowa zespołu budynków usługowo-handlowych i mieszalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą drogową i techniczną. Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia znajduje się w tekście „Nowe biurowce i apartamentowce w centrum miasta”.