logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Budynek przy ul. Smukalskiej 177 będzie służył mieszkańcom
Wkrótce ruszy kolejny etap adaptacji starego budynku przy ul. Smukalskiej nr 177 na potrzeby Uczniowskiego Klubu Sportowego. Po zakończeniu podstawowych prac, jeszcze w tym roku we wnętrzu obiektu będą mogły się odbywać spotkania i zajęcia. Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Projekt związany z wykorzystaniem parterowego, przedwojennego budynku na potrzeby UKS realizowany jest etapami. W 2013 roku powstała pełna dokumentacja projektowa, w oparciu o którą są zlecane kolejne etapy prac. W tym roku planowana jest realizacja robót budowlano – wykończeniowych (w tym sanitarnych i elektrycznych) w pomieszczeniu technicznym oraz salce spotkań. Konieczne jest również podwyższeniem stropodachu nad werandą, która zamieni się w salkę spotkań. Zamontowane zostaną kolejne okna i drzwi. Obecnie prowadzone jest postępowanie związane z wyborem wykonawcy tego zadania. Zakładamy, że prace zakończą się jeszcze latem.

Po zakończeniu tego etapu w obiekcie będą mogły się już odbywać zajęcia oraz spotkania i będzie mógł on służyć jako zaplecze techniczne podczas różnych osiedlowych wydarzeń sportowych i kulturalnych. W kolejnym etapie planowane jest wykonanie elewacji oraz zagospodarowanie terenu przed obiektem.

Zadanie związane z przebudową tego obiektu uzyskało największą liczbę głosów w trakcie ostatnich głosowań na inwestycje BBO. W ubiegłym roku projekt poparło 264 bydgoszczan. Miasto zagwarantowało na inwestycję 100 tysięcy złotych. W poprzednich latach m.in. przebudowano konstrukcję obiektu oraz w wyposażono łazienki.

Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo