logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bartodzieje pną się w górę
Na Bartodziejach przy ul. Koszalińskiej przy budowie jednego z wyższych budynków w mieście zawisła tradycyjna wiecha. Oznacza to, że konstrukcja obiektu osiągnęła już docelową wysokość 36 metrów. Dzięki wielu miejskim przedsięwzięciom wzrasta atrakcyjność tego osiedla.


W budynku Awiatora planowanych jest 87 apartamentów w zróżnicowanych metrażach. Obiekt  liczyć będzie łącznie 11 kondygnacji. W grudniu na szczycie wysokościowca zawisłą tradycyjna wiecha.  W ten sposób inwestor uczcił zakończenia stanu surowego. Kolejny etap inwestycji związany z wykończeniem i  wyposażeniem realizowany ma być  w podwyższonym standardzie. Inwestorem jest firma AWZ Deweloper.

Przed trzema laty na Bartodziejach powstał jeden z pierwszych nowych bydgoskich wysokościowców, który obecnie jest częścią osiedla Atrium wybudowanego przez firmę Arkada Invest.  Do inwestycji na tym osiedlu przygotowują się również kolejni inwestorzy m.in. w rejonie ul. Gajowej, Fordońskiej i Swarzewskiej.Atrakcyjność osiedla Bartodzieje wzrasta dzięki wielu miejskim przedsięwzięciom. W ostatnich latach zmodernizowane zostały wszystkie boiska przyszkolne, powstały nowe obiekty rekreacyjne nad Balatonem, lepiej zagospodarowano tereny zielone, przeprowadzono termomodernizację części szkół, odnowiono nawierzchnię m.in. ulic Żmudzkiej, Fordońskiej, Kołobrzeskiej i Głowackiego, a także zbudowano nowe parkingi. Warto dodać, że planowane są również kolejne duże przedsięwzięcia związane m.in. z utworzeniem letniego kąpieliska nad Balatonem, rozbudową Zespołu Szkół Budowlanych i budową parkingu w rejonie ul. Pestalozziego.