logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zagraniczni uczniowie gościli w ratuszu
Uczniowie z zagranicy, którzy przyjechali do Bydgoszczy w ramach programu Erasmus+ spotkali się 12 marca (poniedziałek) w ratuszu z władzami miasta. Oprócz rozmów o Bydgoszczy, młodzi mogli zapoznać się z ofertą kulturalną i turystyczną naszego miasta.


Gości w imieniu prezydenta Bydgoszczy powitał Mirosław Kozłowicz, jego zastępca. W spotkaniu uczestniczyła grupa międzynarodowa z Hiszpanii, Bułgarii i Szwecji wraz z ich polskimi przyjaciółmi.

 

Grupę stanowili uczniowie z opiekunami z Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy oraz ze szkół partnerskich z Dalaby (Szwecja), Vic (Hiszpania) i Starej Zagory (Bułgaria). Młodzież jest uczestnikiem projektu unijnego Erasmus+ Futureyezing. Spotkanie było świetną okazją do szerszego zapoznania z ofertą kulturalną i turystyczną naszego miasta. Po spotkaniu w ratuszu, grupa miała zorganizowane warsztaty na terenie Starówki.

Młodzież uczestnicząca w programie, podczas tygodniowego pobytu w mieście odwiedzi m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku, Muzeum Mydła i Historii Brudu, barkę Lemara.

Główną ideą programu jest spojrzenie w przyszłość, nie zapominając o poznawaniu lokalnej historii i tradycji.

Więcej o projekcie: tutaj