logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wypoczywali i uczyli się dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu innych
Dzięki wsparciu sponsorów i środkom zebranym podczas akcji Ster na Bydgoszcz, Project Management Institute zorganizował tegoroczny Junior Camp. Kolonie językowe dla dzieci, połączone z zabawą, zorganizowano w sercu Borów Tucholskich, popularnej Funce.


Podczas kolonii dzieciaki nie tylko uczyły się języka angielskiego, ale przede wszystkim aktywnie spędzały czas. Było mnóstwo sportowej rywalizacji, gier, zabaw, spotkań z interesującymi ludźmi. Koloniści poznali tajniki budowania łodzi butelkowych, aby potem ścigać się na własnoręcznie wykonanych jednostkach. Brali udział w zajęciach z wikliniarstwa, efektem których były wyplecione koszyki. Wszystkiemu towarzyszyło oczywiście mnóstwo radości. Kolonie odbywały się od 7 do 14 sierpnia. Podsumowanie wydarzenia miało miejsce w poniedziałek, 28 sierpnia, w bydgoskim ratuszu, a uczestniczyła w nim zastępca prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz.

Junior Camp to charytatywny program organizacji kolonii dla dzieci wychowujących się w domach dziecka, rodzinach zastępczych oraz w rodzinach o niskim statusie materialnym. Celem zajęć jest wzmocnienie samooceny dzieci, zwiększenie ich zdolności do radzenia sobie ze stresem oraz zmniejszenie poziomu towarzyszącego im napięcia i często agresji. Każdy obóz ma swój temat przewodni, zgodnie z którym dzieci przygotowują swój autorski projekt.

Kolonie organizuje PMI (Project Management Institute) – wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca profesjonalistów, entuzjastów oraz początkujących praktyków zarządzania projektami. PMI istnieje od 1969 roku i skupia ponad 450 000 członków w 280 oddziałach na całym świecie. PMI Oddział Kujawsko-Pomorski działa od 2013 roku. Współpracuje ze środowiskiem biznesowym, ośrodkami akademickimi i wieloma instytucjami w regionie. Dzięki wolontariuszom i sponsorom z powodzeniem zrealizowano m.in. charytatywny projekt Junior Camp.