logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielki jubileusz III LO




III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza obchodziło swój 70-jubileusz. Z tej okazji w sobotę 21 października odbyły się uroczystości w Filharmonii Pomorskiej. Na okrągłej rocznicy istnienia „Trójki” nie zabrakło absolwentów szkoły .


Uroczystości obchodów 70-lecia istnienia III LO rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Wojciecha. Następnie w Filharmonii Pomorskiej spotkali się obecni i byli pracownicy placówki, uczniowie, absolwenci i sympatycy „Trójki”.

Obecny był także prezydent Rafał Bruski, który wręczył na ręce dyrekcji III LO medal Prezydenta Bydgoszczy.

Z kolei dyrekcja Liceum wręczyła okolicznościowe medale dla przyjaciół „Trójki” – medal otrzymał także prezydent Bruski dla „przyjaciela, przyjaznego decydenta, na którego zawsze można liczyć”.

Warto wiedzieć: 
III Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy  funkcjonuje od 1947 roku. Szkoła liczy już blisko 9 tys. absolwentów (z najsłynniejszym absolwentem – Leonardem Pietraszakiem na czele).

Szkoła jest liderem w działaniu innowacyjnym – swoją działalność prowadzi w niej „Klub Kreatorów  Innowacyjnych Rozwiązań Edukacyjnych” – Inspiracje, który realizuje Strategię Rozwoju Miasta Bydgoszczy.

W bieżącym roku szkolnym uczy się w niej w 14 oddziałach 450 uczniów, zatrudnia 39 pracowników pedagogicznych oraz 11 pracowników administracji i obsługi