logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szkoła w Fordonie. Trwają odbiory. Raport nr 13
Budowa nowej szkoły w Fordonie zakończona. Trwają odbiory wykonanych robót. W przyszłym tygodniu usuwane będą ewentualne usterki, które wykryte zostaną w czasie odbiorów technicznych, a 4 września w budynku przy ul. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego zabrzmi pierwszy dzwonek.


Trwają jeszcze drobne prace porządkowe w samym budynku oraz na terenie przylegającym do szkoły. Na bieżąco realizowane są dostawy zamówionego wyposażenia, m.in. zestawów komputerowych. Część nowych pomocy dydaktycznych dotrze do szkoły już po rozpoczęciu roku szkolnego. Przetarg w zakresie pakietu dotyczącego wyposażenia hali sportowej (m.in. piłki, skakanki, materace, stół do tenisa stołowego) musiał zostać powtórzony z uwagi na fakt, że jedyna złożona oferta zawierała istotne wady formalne. Późniejsza dostawa wyposażenia nie zakłóci jednak zajęć sportowych, szkoła posiada sprzęt dotychczas używany w poprzednim budynku szkolnym. Poza tym integralną częścią kompleksu są boiska sportowe z bieżnią lekkoatletyczną. Zajęcia szkolne rozpoczną się zgodnie z planem we wtorek, 5 września. Dzień wcześniej, tak jak we wszystkich szkołach w Polsce, w budynku przy ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego zabrzmi po raz pierwszy szkolny dzwonek.

To będzie wyjątkowa placówka, najnowocześniejsza w regionie. Dzięki tej placówce uczniowie z północno-wschodniej części Fordonu będą w komfortowych warunkach zdobywać wiedzę. W trzykondygnacyjnym budynku mieścić się będzie szkoła z 28 oddziałami, mogąca pomieścić ok. 700 uczniów oraz ośmiooddziałowe przedszkole na 200 dzieci.

Budynek dopełnia pełnowymiarowa hala sportowa. Przy projektowaniu zagospodarowania terenu uwzględniono pozostawienie rezerwy działki pod ewentualną budowę krytego basenu w przyszłości.

Cały teren pod nowy kompleks edukacyjny ma powierzchnię 35 tys. m kw. Zlokalizowany jest pomiędzy ulicami gen. „Bora” Komorowskiego, Bortnowskiego i Kiedrowskiego. Za budynkiem szkoły powstały: boisko wielofunkcyjne o wymiarach 44x32 m, małe boisko do piłki nożnej o wymiarach 22x44 m z bieżnią 4-torową okólną, bieżnia 5-torowa o długości około 60 m z rozbieżnią spełniającą jednocześnie funkcję rozbieżni do skoku w dal, strefa do ćwiczeń równoważnych, plac zabaw dla dzieci przedszkolnych – z wewnętrznym ogrodzeniem, plac zabaw dla dzieci szkolnych – młodszych, strefa zewnętrzna dla dzieci starszych z grami i zabawami o charakterze edukacyjnym.

Wartość inwestycji sięga niemal 44 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta. Prace budowlane rozpoczęte zostały w grudnia 2015 r.

Nowa szkoła w liczbach:

• powierzchnia powstałego budynku - 12745 m kw.

• w obiekcie siedzibę będzie mieć  - Szkoła Podstawowa nr 9