logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowoczesne boisko przy zabytkowym gmachu
Przy budynku Collegium Medicum UMK przy ul. Świętojańskiej powstanie nowe boisko. Studenci skorzystają z niego jesienią.


Boisko powstanie na terenie przyległym do hali sportowej. Nawierzchnie zostaną wykonana z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  18x31  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Świętojańskiej utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej.  Zamontowane zostaną , kosze do koszykówki i bramki. Na boisku będzie można też grać w siatkówkę.  Projekt przewiduje również dobudowanie chodnika. Przed rozpoczęciem prac przy boisku konieczna jest też przebudowa sieci ciepłowniczej. Obecnie uczelnia jest na etapie wyboru wykonawcy zadania. Zakończenie prac wstępnie planowane jest na wrzesień.

Warto wiedzieć:

Collegium Medicum użytkuje budynek przy ul. Świętojańskiej od 2003 roku.  Został on przekazany uczelni przez miasto.  Zabytkowy gmach pochodzi z 1888 roku. Zaprojektował go Carl Meyer. Początkowo mieściła się w nim tak zwana szkoła ludowa. Przez cały okres użytkowania pełnił funkcje edukacyjne. W ostatnich latach został wyremontowany. Mieszczą się w nim m.in. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu i Studium Medycyny Społecznej.